Legia Warszawa. Kosta Runjaić o trzech piłkarzach: To rdzeń zespołu, który chciałbym, żeby został na kolejny sezon

Legia Warszawa. Kosta Runjaić o trzech piłkarzach: To rdzeń zespołu, który chciałbym, żeby został na kolejny sezon fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Legia Warszawa

Kosta Runjaić wypowiedział się na temat zawodników Legii Warszawa, których przyszłość w niej stoi pod znakiem zapytania.

Jednym z piłkarzy, którym 30 czerwca wygaśnie umowa z Legią Warszawa, jest Josué. Kapitan klubu ze stolicy naszego kraju może liczyć na zainteresowanie z zagranicy, ale cały czas możliwe jest to, że zostanie w Ekstraklasie. Ostatnie doniesienia na jego temat sugerowały wręcz, że jest bliżej podpisania nowego kontraktu.

Umowa wygasa również Filipowi Mladenoviciowi. Na początku maja Karol Bugajski informował, że lewy obrońca doszedł do porozumienia z Panathinaikosem, ale wszystko wskazuje na to, iż jego odejście nie jest jeszcze przesądzone.

Bartosz Slisz ma ważny kontrakt do końca 2024 roku, lecz ostatnio wzmogły się informacje o zainteresowaniu jego osobą klubów spoza naszego kraju. Jak podawał Piotr Kamieniecki, w jego kierunku spoglądają zespoły z Francji, Hiszpanii czy Włoch.

Co na to Kosta Runjaić?

- Chciałbym, aby rdzeń zespołu został z nami na kolejny sezon. Bez wątpienia należą do niego Josué i Slisz. Ci piłkarze byli prawdziwymi liderami na boisku. Ciągnęli drużynę do przodu, a ich strata byłaby dla nas dużym problemem. Z tego co wiem, rozmowy między Legią a Josué są prowadzone w dobrej atmosferze. Być może w najbliższych dniach będziemy mogli powiedzieć coś więcej na temat naszego kapitana. Ambicją wielu młodych, polskich piłkarzy jest wyjazd na zachód, do innego klubu. Ja widzę rozwój w dobrym kierunku Slisza. Czy to odpowiedni moment na wyjazd? Ja myślę, że kolejny rok w klubie byłby dobry dla obydwu stron.

- Mladenović również należy do rdzenia drużyny. Prowadzimy rozmowy. Jacek Zieliński działa w tym kierunku. Zobaczymy, jaki będzie ich rezultat - powiedział trener Legii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy