Legia Warszawa: Kosta Runjaić przed meczem z Radomiakiem Radom. „Tego musimy od siebie wymagać, jeśli chcemy wrócić na szczyt”

Legia Warszawa: Kosta Runjaić przed meczem z Radomiakiem Radom. „Tego musimy od siebie wymagać, jeśli chcemy wrócić na szczyt” fot. Piotr Matusewicz / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Legia Warszawa

Trener Legii Warszawa spotkał się z dziennikarzami przed meczem Ekstraklasy przeciwko Radomiakowi Radom.

Legia Warszawa od początku tego sezonu spisuje się bardzo dobrze i po siedmiu rozegranych meczach plasuje się w ligowej tabeli na drugim miejscu. W piątek jednak stołeczna ekipa ma szansę - przynajmniej na chwilę - wyprzedzić Wisłę Płock.

Trzeba jednak spełnić jeden warunek, a mianowicie wygrać z Radomiakiem Radom. Wydaje się, że to właśnie Legia jest faworytem, ale rywala na pewno nie wolno lekceważyć.

Przed spotkaniem odbyła się konferencja prasowa, a udział wziął w niej trener Kosta Runjaić.

- Zmierzymy się z niewygodnym przeciwnikiem. Znam bilans spotkania z Radomiakiem z poprzedniego sezonu. Jeżeli chcemy zaliczać się do topowych zespołów, to musimy wymagać od siebie zwycięstwa nawet po tak trudnym tygodniu. Chcemy w pozytywny sposób zamknąć cały ciężki tydzień rywalizacji - powiedział.

- Kibice stawią się w ogromnej liczbie. To napawa nas dumą. Wszyscy zjednoczeni, z jeszcze większym impetem, będziemy w stanie wspinać się jeszcze wyżej. Wyniki frekwencyjne pokazują, że kibice mają wielką chęć powrotu do futbolu na wysokim poziomie. My nie jesteśmy na końcu swojej drogi. Jest jeszcze wiele elementów do poprawy, ale zmierzamy w dobrym kierunku - dodał.

Niemiecki szkoleniowiec odniósł się także do polityki transferowej stołecznego klubu.

- Zasadniczo jestem zadowolony z poczynionych ruchów. Wspólnie staraliśmy się, aby zapewnić klubowi drużynę na odpowiednim poziomie. Mamy dobrą mieszankę zawodników. Są gracze z charakterem, osobistości. Czuję jedność w zespole. Mamy świetny sztab, bardzo dobrą młodzież. Dołączył także do nas Carlitos, który jest bardzo ważnym ogniwem. Jeżeli drużyna chce odnosić sukcesy, to potrzebuje bramkostrzelnego napastnika - przyznał.

Początek piątkowego meczu punktualnie o 20:30.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United latem pobije rekord transferowy? Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy? Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy