Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę

Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Legia Warszawa w ostatnich miesiącach borykała się z kłopotami finansowymi. Lekiem może okazać się letnie okno transferowe i sprzedaż utalentowanych młodych graczy, którzy wzbudzają na rynku spore poruszenie.

Legia Warszawa przed sezonem przeszła przebudowę, a za sterami pierwszej drużyny stanął trener Kosta Runjaić.

Choć nie wymagano od Niemca od razu wielkich sukcesów, to ten stanął na wysokości zadania i na obecnym etapie sezonu prowadzony przez niego zespół nadal liczy się w walce o mistrzostwo Polski.

Kluczowe dla losów tytułu może okazać się sobotnie starcie, w którym „Wojskowi” podejmą u siebie Raków Częstochowa.

Mecz ten może okazać się znakomitym oknem wystawowym dla wielu zawodników, bo na trybunach tego dnia zasiądzie wielu skautów z najmocniejszych europejskich klubów, o czym informował Piotr Koźmiński.

Nie ma wątpliwości, że Legia Warszawa ma w swojej kadrze graczy, na których latem może zbić fortunę.

Kiedy mówimy o sprzedaży, na myśl przychodzi od razu Kacper Tobiasz. Golkiper to jedno z odkryć tego sezonu, które już kilka miesięcy temu wzbudzało poruszenie przedstawicieli Bundesligi.

O wychowanku „Wojskowych” mówiono między innymi w kontekście VfL Wolfsburg.

Bardzo możliwe, że jeśli Tobiasz utrzyma impet - wraca po kontuzji - to latem zostanie sprzedany za rekordową kwotę, przekraczającą siedem milionów euro.

Na opuszczenie Łazienkowskiej powoli nastawia się też Maik Nawrocki. Legia Warszawa wykupiła go niecały rok temu z Werdera Brema za półtora miliona euro i już w zimie były za niego propozycje, które dwukrotnie przewyższały tę kwotę.

Stołeczne władze były jednak w tej sprawie nieugięte i czekają na lipiec. Być może wtedy defensor otrzyma zgodę na opuszczenie klubu. Tu kierunkiem docelowym może okazać się Bundesliga, a suma ruchu może wahać się pomiędzy trzy a pięć milionów euro.

Zarówno Tobiasz, jak i Nawrocki to główni kandydaci do opuszczenia zespoły Kosty Runjaicia za spore pieniądze, ale poza nimi są też inni.

Uwagę skautów mogą przykuć również w sobotę Bartosz Slisz, Ernest Muçi lub Igor Strzałek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy