Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów

Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UEFA

UEFA przedstawiła podział na grupy przed rozpoczęciem losowania drugiej fazy eliminacyjnej Ligi Mistrzów i pierwszej Ligi Europy. W gronie rozstawionych drużyn znalazła się Legia Warszawa i Lech Poznań. Z kolei na teoretycznie trudniejszych rywali trafi Piast Gliwice i Cracovia.

Przedstawiciele europejskiego futbolu przyspieszyli w znaczącym stopniu fakt wyłonienia uczestników nadchodzącej fazy grupowej europejskich pucharów.

W niedzielę poznaliśmy już pary biorące udział w pierwszej rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów oraz rundy wstępnej Ligi Europy, a już w poniedziałek nastąpi losowanie odpowiednio drugiej i pierwszej fazy kwalifikacyjnej wspomnianych turniejów.

W przypadku pierwszego z nich ponownie na teoretycznie słabszego rywala trafi Legia Warszawa, która w przypadku pokonania Drita Gnjilane (KOS) lub Linfield FC (NIR) w kolejnej rundzie zmierzy się z jednym ze zwycięzców następujących par - Celje (Słowenia)/Dundalk (Irlandia), Flora Tallinn (Estonia)/Sūduva (Litwa) lub Ararat-Armenia (Armenia)/Omonia (Cypr).

Z kolei w Lidze Europy mniej wymagającego przeciwnika może wylosować Lech Poznań, który zmierzy się z RFS Ryga (Łotwa), Valmiera FC (Łotwa) lub FC Botoșani (Rumunia).

Piast Gliwice i Cracovia nie mają już na tyle wysokiego współczynnika i na samym początku swojej przygody z europejskimi pucharami zmierzy się z wyżej notowanymi rywalami. Trzecia drużyna Ekstraklasy może trafić na Szachtior Soligorsk (Białoruś), FK Ventspils (Łotwa), Dinamo Mińsk (Białoruś), a zdobywca Pucharu Polski na Malmö FF (Szwecja), Hammarby IF (Szwecja), FK Kukësi (Albania).

Przypominamy, że UEFA ze względu na pandemię koronawirusa zmieniła wyjątkowo zasady eliminacji i teraz o awansie do poszczególnych faz będzie decydowało tylko jedno spotkanie.

Z tego też powodu gospodarzem danego pojedynku zostanie pierwsza wylosowana drużyna.

W przypadku remisu w regulaminowym czasie gry o przejściu dalej jednego z zespołów będzie decydowała dogrywka i ewentualnie rzuty karne.

UEFA postanowiła, że tradycyjna forma dwumeczu będzie miała miejsce tylko w fazie play-offów Ligi Mistrzów.

II runda eliminacyjna Ligi Mistrzów

Potencjalni rywale Legii Warszawa: Celje (Słowenia)/Dundalk (Irlandia) Flora Tallinn (Estonia)/Sūduva (Litwa) Ararat-Armenia (Armenia)/Omonia (Cypr).

I runda eliminacyjna Ligi Europy

Potencjalni rywale Lecha Poznań: RFS Ryga (Łotwa), Valmiera FC (Łotwa), FC Botoșani (Rumunia).
Potencjalni rywale Piasta Gliwice: Szachtior Soligorsk (Białoruś), FK Ventspils (Łotwa), Dinamo Mińsk (Białoruś).
Potencjalni rywale Cracovii: Malmö FF (Szwecja), Hammarby IF (Szwecja), FK Kukësi (Albania).

Losowanie potencjalnych par drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów i pierwszej Ligi Europy rozpocznie się o 12:00 w Nyonie. Mecze tej fazy odbędą się 25 i 26 sierpnia w przypadku pierwszego pucharu. Natomiast drużyny rywalizujące w drugim zmierzą się ze sobą 27 sierpnia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę OFICJALNIE: Rafael Benítez wraca z Chin OFICJALNIE: Rafael Benítez wraca z Chin Lech Poznań: Muhar opuścił klub [OFICJALNIE] Lech Poznań: Muhar opuścił klub [OFICJALNIE] Fernando Llorente finalizuje odejście z Napoli Fernando Llorente finalizuje odejście z Napoli OFICJALNIE: Willian José w Premier League. Ruszyło transferowe domino OFICJALNIE: Willian José w Premier League. Ruszyło transferowe domino POTWIERDZONE: Zaawansowane rozmowy w sprawie Papu Gómeza. Transfer coraz bliżej! POTWIERDZONE: Zaawansowane rozmowy w sprawie Papu Gómeza. Transfer coraz bliżej!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy