Legia Warszawa ma duży problem. Tego transferu nie będzie

2025-05-19 08:00:54; Aktualizacja: 2 godziny temu
Legia Warszawa ma duży problem. Tego transferu nie będzie Fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Blick

Wszystko wskazuje na to, że Legia Warszawa nie pozbędzie się tak łatwo Jeana-Pierre'a Nsame. Sankt Gallen nie zamierza ostatecznie wykupić doświadczonego napastnika. Jego forma bardzo mocno rozczarowała działaczy - przekazał „Blick”.

Legia liczyła latem na to, że dokonała naprawdę mocnych ruchów. Sprowadziła dwóch napastników, którzy wydawało się, że będą dużymi wzmocnieniami. Migouel Alfarela i Jean-Pierre Nsame, bo o nich mowa, bardzo szybko stracili jednak zaufanie trenera.

Po rozczarowującej rundzie jesiennej wspomniany duet trafił na wypożyczenia. Kameruński snajper postanowił wrócić do ligi szwajcarskiej, w której przeżywał najlepsze chwile w karierze.

32-latek rozpoczął obiecująco przygodę w Sankt Gallen. Dobra passa nie potrwała długo. Od dziewięciu spotkań nie potrafi on wpisać się na listę strzelców. Po drodze pauzował jeszcze ponad miesiąc z powodu kontuzji.

Szwajcarzy zapewnili sobie opcję wykupu Nsame i wedle niedawnych doniesień byli zainteresowali takim rozwiązaniem. Dyrektor sportowy Roger Stilz potwierdził, że zainicjowano nawet w tej sprawie negocjacje. Kwota transferu miała wynieść 400 tysięcy euro.

„Blick” donosi, że po ostatnich wynikach władze klubu myślą poważnie o rewolucji. Chcą wzmocnić przede wszystkim formację ofensywną, pozbywając się wcześniej niepotrzebnych graczy. Szanse na zatrzymanie Nsame są teraz niewielkie. Dziennik podkreśla, że 32-latek nie dał praktycznie żadnych argumentów na to, by został na Kybunpark.

Dla Legii to oczywiście bardzo duży problem. Wcześniej zobowiązała się ona do wykupu rozczarowującego zawodnika z Como 1907. Na jej głowie pozostanie zatem duża pensja. 

Przed Michałem Żewłakowem duże wyzwanie. Szanse na dalszą współpracę są w tym przypadku niewielkie.