Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych

Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Legia Warszawa

Przedstawiciele Legii Warszawa domagają się rozegrania zaległego meczu z Sokołem Ostróda w trzecioligowych rozgrywkach, który zdecydowałby o awansie jednej z tych drużyn do II ligi.

Zarząd Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej postanowił przedwcześnie zakończyć organizowane przez siebie rozgrywki z powodu pandemii koronawirusa i na bazie aktualnej tabeli przyznać awans Sokołowi Ostróda do wyższej klasy.

Z tą decyzją nie może pogodzić się Legia Warszawa, której rezerwy nie zdołały rozegrać bezpośredniego meczu z premiowaną drużyną w rundzie jesiennej, ponieważ ten został przełożony na prośbę „Wojskowych” z powodu powołania czterech członków drugiej ekipy do młodzieżowych reprezentacji Polski.

Wówczas obie strony ustaliły, że spotkają się ze sobą 1 kwietnia 2020 roku, ale z wiadomych względów nie doszło pomiędzy nimi do starcia mogącego zmienić układ sił w czubie tabeli, której przewodził Sokół mający punkt przewagi nad rezerwami Legii Warszawa i Sokołem Aleksandrów Łódzki.

Przedstawiciele „Wojskowych” dążą usilnie jednak do rozegrania tego pojedynku, bo uważają, że obecnie nie ma żadnych przeciwwskazań ku temu, aby oba kluby nie mogły się spotkać i dlatego złożyły stosowny wniosek do Komisji ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej.

„W związku z wydaniem Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja nie istnieją obecnie żadne prawne ograniczenia, uniemożliwiające rozegranie meczu pomiędzy OKS Sokołem Ostróda a Legią II przed upływem pierwotnie wyznaczonego terminu zakończenia sezonu rozgrywkowego 2019/2020.

Jednocześnie, klub zwrócił się do Komisji z wnioskiem o pilne wyznaczenia nowego terminu rozegrania zaległego spotkania, niezbędnego do sportowego rozstrzygnięcia kwestii awansu do II ligi z rozgrywek III ligi grupy 1.

Klub podkreśla, że uchwała Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej z dnia 18 maja br. została podjęta przedwcześnie, z rażącym naruszeniem obowiązujących regulacji Polskiego Związku Piłki Nożnej i wierzy, że Komisja ds. Nagłych PZPN stanie na straży integralności rozgrywek piłkarskich rozgrywanych w Polsce, a także zasad fair play oraz prymatu rywalizacji sportowej nad decyzjami organizacyjnymi wojewódzkich związków zapadających przy „zielonym stoliku”.

Wniosek został poparty m.in. przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej.

#UKARANIZAKADRĘ” - czytamy na stronie warszawskiego zespołu.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy