Legia Warszawa: Pekhart jak Deyna. Czech wyrównał wyczyn legendy sprzed blisko 53 lat [WIDEO] fot. FotoPyK

Tomáš Pekhart zdobył cztery bramki dla Legii Warszawa w wygranym pojedynku z Zagłębiem Lubin (4:0) w ramach 22. kolejki Ekstraklasy i w ten sposób powtórzył wynik osiągnięty przez legendarnego Kazimierza Deynę z 1968 roku.

„Wojskowi” przystępowali do wyjazdowego starcia z „Miedziowymi” w nadziei na utrzymanie bezpiecznej siedmiopunktowej przewagi w ligowej tabeli nad Pogonią Szczecin.

Drużynie prowadzonej przez Czesława Michniewicza udało się osiągnąć wyznaczony sobie cel za sprawą wyśmienitego instynktu strzeleckiego Tomáša Pekharta.

Reprezentant Czech wrócił po dłuższej przerwie do wyjściowego składu Legii Warszawa i odpłacił się za otrzymane zaufanie w najlepszy możliwy sposób za sprawą zdobycia aż czterech bramek w meczu z Zagłębiem Lubin.

Doświadczony napastnik potrzebował zaledwie 19 minut na skompletowanie hat-tricka, aby następnie móc ustalić końcowy wynik w 63. minucie starcia z ekipą z województwa dolnośląskiego.

Niewielu kibiców „Wojskowych” może pamiętać ostatni taki wyczyn swojego piłkarza, ponieważ poprzednim graczem stołecznej drużyny, któremu udało się czterokrotnie wpisać na listę strzelców w spotkaniu ligowym był legendarny Kazimierz Deyna. Wybitny reprezentant Polski dołożył pokaźną cegiełkę do rozgromienia ŁKS-u Łódź (7:0) w czerwcu 1968 roku.

31-letni Pekhart za sprawą zanotowanych trafień ma już 19 goli na swoim koncie w 19 rozegranych meczach w Ekstraklasie i pewnym krokiem zmierza do zgarnięcia tytułu najlepszego strzelca naszych rodzimych rozgrywek, ponieważ drugi w klasyfikacji Jesús Imaz z Jagiellonii Białystok może pochwalić się dziesięcioma trafieniami.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Uczeń zastąpiłby mistrza. Xabi Alonso łączony z sensacyjną przeprowadzką Uczeń zastąpiłby mistrza. Xabi Alonso łączony z sensacyjną przeprowadzką Bayern Monachium zaskoczony decyzją trenera Bayern Monachium zaskoczony decyzją trenera 24 gole w tym sezonie! Arsenal rusza po bramkostrzelnego napastnika 24 gole w tym sezonie! Arsenal rusza po bramkostrzelnego napastnika Sławomir Peszko: Miałem ochotę kopnąć go w dupę Sławomir Peszko: Miałem ochotę kopnąć go w dupę Julen Lopetegui faworytem do objęcia renomowanego klubu Julen Lopetegui faworytem do objęcia renomowanego klubu Notuje świetny sezon, wróci do Lecha Poznań?! „Jestem gotowy” Notuje świetny sezon, wróci do Lecha Poznań?! „Jestem gotowy” Zwrot akcji w sprawie Dawida Kownackiego?! Zwrot akcji w sprawie Dawida Kownackiego?!