Legia Warszawa ponownie ukarana przez UEFA [OFICJALNIE]

Legia Warszawa ponownie ukarana przez UEFA [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UEFA

Legia Warszawa została zobligowana do zapłacenia blisko 30 tysięcy euro przez Komisję Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA (CEDB) za nieprawidłowości związane z przebiegiem rewanżowego spotkania ze Slavią Praga (2:1) w ramach czwartej rundy eliminacyjnej Ligi Europy.

„Wojskowi” sprawili sobie i swoim kibicom dużą niespodziankę w postaci wyeliminowana faworyzowanego mistrza Czech ze zmagań w Lidze Europy i tym samym zameldowali się jego kosztem w fazie grupowej tych rozgrywek.

Ekipa z Łazienkowskiej otworzyła sobie w ten sposób furtkę do gry przeciwko silnym europejskim rywalom oraz do zwiększenia klubowego budżetu.

Ten drugi aspekt jest niezwykle ważny dla przedstawicieli Legii Warszawa, którzy niestety muszą po raz kolejny pogodzić się z koniecznością przelania na konto UEFA wskazanej sumy za złamanie zasad wskazanych przez Komisję Kontroli, Etyki i Dyscypliny (CEDB).

Tym razem dopatrzyła się ona niewłaściwego zachowania kibiców mistrza Polski w trakcie rewanżowego pojedynku ze Slavią Praga i dlatego nałożyła na klub grzywnę w wysokości 15 tysięcy euro.

Ponadto „Wojskowi” zostali po raz kolejny napomniani za niedrożne przejścia komunikacyjne i w związku z tym muszą zapłacić karę opiewająca na 14 tysięcy euro.

Ekipa z Łazienkowskiej ma 90 dni na uregulowanie rachunku na 29 tysięcy euro.

Legia Warszawa miała już w tym sezonie kłopoty z UEFA, ponieważ ta zamknęła trybunę północną jej stadionu po rewanżowym starciu z Dinamem Zabrzeb, w którym to najzagorzalsi fani drużyny użyli środków pirotechnicznych w trakcie meczu. Do tego musiała zapłacić grzywnę w łącznej wysokości 81,5 tysięcy euro (za spotkanie z Florą Tallin i Dinamem Zagrzeb).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Borussia Dortmund negocjuje transfer pomocnika. Jest coraz bliżej pokonania konkurencji Borussia Dortmund negocjuje transfer pomocnika. Jest coraz bliżej pokonania konkurencji Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans CIES: Najwyżej wyceniani piłkarze U-23 z topowych europejskich lig CIES: Najwyżej wyceniani piłkarze U-23 z topowych europejskich lig OFICJALNIE: Willy Caballero ponownie w Premier League. Awaryjny transfer OFICJALNIE: Willy Caballero ponownie w Premier League. Awaryjny transfer Jesús Jiménez znowu łączony z transferem wewnątrz Ekstraklasy. Kontrakt z Górnikiem Zabrze coraz bliżej końca Jesús Jiménez znowu łączony z transferem wewnątrz Ekstraklasy. Kontrakt z Górnikiem Zabrze coraz bliżej końca

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy