Legia Warszawa przygotowuje się na utratę dwóch liderów. „Nie jesteśmy w stanie z nimi konkurować”

Legia Warszawa przygotowuje się na utratę dwóch liderów. „Nie jesteśmy w stanie z nimi konkurować” fot. ninopavisic / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: TVP Sport

Dyrektor sportowy Jacek Zieliński bierze bardzo poważnie pod uwagę fakt, że Filip Mladenović i Josué opuszczą po zakończeniu bieżących rozgrywek szeregi Legii Warszawa.

Ekipa z Łazienkowskiej osiągnęła istotny cel w poprzednich zmaganiach w postaci zameldowania się w fazie grupowej Ligi Europy, ale okupiła to bardzo słabą postawą na krajowym podwórku, co w konsekwencji zmusiło utytułowany klub do walki jedynie o utrzymanie w Ekstraklasie.

Ten stan rzeczy odbił się bardzo mocno na finansach „Wojskowych”, którzy mają teraz bardzo ograniczone pole manewru.

Otwarcie o tym w rozmowie z Piotrem Kamienieckim ze Sport.TVP.pl powiedział dyrektor sportowy Legii Warszawa.

- Sytuacja jest trudna, a obecny moment pod względem naprawiania finansów klubu jest wyzwaniem. To wszystko można zrobić, ale nie dokona się tego w trzy-cztery miesiące, lecz w półtora roku - dwa lata. To czas, kiedy trzeba podejmować racjonalne decyzje, a jednocześnie odnosić dobre rezultaty sportowe, które przełożą się na finanse. W tym jest moja rola, ale też Kosty Runjaicia, bo obaj mamy wpływ na efektywną grę, choć nie chcemy zapominać o efektowności. Początek rundy jesiennej był siermiężny, ale rozwijaliśmy się i w ostatnich ośmiu-dziewięciu spotkaniach wyglądało to dobrze. Pod względem stylu gry, ale i średniej liczby punktów - przyznał Jacek Zieliński.

- Jeśli nikt nie odejdzie, to nikogo nie ściągniemy. Nie chcę i nie mogę poczynić ruchu w stylu, że kogoś pozyskamy, a potem przez dwa miesiące będziemy starali się wypchnąć innego gracza. Gdyby to się nie udało, to zawaliłbym sprawę pod kątem budżetu płacowego - dodał na temat sytuacji z nadchodzącym zimowym oknem transferowym.

Przedstawiciel „Wojskowych” odniósł się także do medialnych plotek odnośnie sytuacji z ewentualnym przedłużeniem wygasających umów z Filipem Mladenoviciem oraz Josué.

- Mamy w drużynie wielu istotnych zawodników, którzy wywierają ogromny wpływ na naszą grę. Mladenović i Josué należą do czołówki także za sprawą statystyk. Wiele wnoszą, ale musimy liczyć się z tym, że potencjalnie będziemy potrzebowali alternatyw. Pracujemy nad tym wraz z działem skautingu. Zależałoby mi, by zostali z nami, ale zdaję sobie sprawę, że mają swoje oczekiwania, wiek i przed końcem kariery mogą chcieć podpisać jeden czy dwa bardzo dobre kontakty. Takie, które zabezpieczą ich przyszłość. Nie jesteśmy w stanie konkurować z klubami z Turcji czy Azji. To nie ta półka finansowa - powiedział 55-latek.

- Nie chcę czarować, opowiadać i pozostawiać mnóstwa złudzeń. Żeby obaj zostali, musi się zgadzać dookoła kilka spraw. Jedną z nich jest to, by nie mieli bardzo wysokich ofert z innych klubów. Jeśli tak będzie, to Josué i Mladenović chcieliby u nas zostać - dodał dyrektor sportowy.

Jednocześnie Jacek Zieliński wyraził nadzieję na możliwe szybkie podpisanie nowych kontraktów z Arturem Jędrzejczykiem i Bartoszem Kapustką.

- Rozmawialiśmy z Jędrzejczykiem, także już wcześniej. Uzgodniliśmy, że w trakcie zgrupowania w Turcji ustalimy szczegóły. Sądzę, że jest też szansa, że właśnie tam podpiszemy nową umowę z Kapustką. Wszystko jest na dobrej drodze, by to sfinalizować, bo od kilku tygodni negocjowałem z jego agentem - powiedział przedstawiciel stołecznego zespołu.

55-latek zapewnił też, że do klubu nie wpłynęła żadna oferta za Mattiasa Johanssona.

- Na Łazienkowską nie trafiła żadna oferta dotycząca Johanssona. Czy mógłby odejść zimą? Miałbym problem z pozbyciem się tak dobrego zawodnika w tym momencie. Także w obliczu celów sportowych, które są przed nami. Chciałbym, by był z nami przynajmniej do końca kontraktu - przyznał działacz.

Całą rozmowę Piotra Kamienieckiego z dyrektorem sportowym Legii Warszawa możecie przeczytać na stronie Sport.TVP.pl.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy