Legia Warszawa ściąga posiłki. Nowy wicedyrektor sportowy mistrza Polski [OFICJALNIE]

Legia Warszawa ściąga posiłki. Nowy wicedyrektor sportowy mistrza Polski [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Legia Warszawa

Legia Warszawa poinformowała, że od 1 grudnia jej wicedyrektorem sportowym będzie Paweł Tomczyk.

Tomczyk będzie współpracował w warszawskim klubie z dyrektorem sportowym Radosławem Kucharskim, uczestnicząc w realizacji polityki transferowej Legii.

Jak można przeczytać w komunikacie opublikowanym przez mistrza Polski: „Do jego zadań należeć będą między innymi negocjacje z zawodnikami, agentami i innymi klubami oraz nadzorowanie pracy działu scoutingu. Dodatkowo, nowy wicedyrektor sportowy będzie zarządzał i nadzorował przepływ zawodników akademii Legii Warszawa do pierwszego zespołu”.

W przeszłości Tomczyk był zawodnikiem między innymi Motoru Lublin, Legionovii Legionowo, Znicza Pruszków, Wisły Płock i Górnika Łęczna.

40-latek jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. W 2019 roku dołączył do Rakowa Częstochowa, zostając szefem skautingu. Niedługo później został tam dyrektorem sportowym. Funkcję tę pełnił do końca sierpnia tego roku.

Legia interesuje się również Markiem Papszunem, trenerem Rakowa. W ostatnich dniach nie pojawiały się jednak nowe informacje na ten temat.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy