Legia Warszawa: Tomáš Pekhart podjął decyzję w kwestii przyszłości

Legia Warszawa: Tomáš Pekhart podjął decyzję w kwestii przyszłości fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Prawda Futbolu

Tomáš Pekhart nie będzie dalej reprezentował barw Legii Warszawa - poinformował dyrektor sportowy Jacek Zieliński w programie „Prawda Futbolu”. Czech odrzucił propozycję kontynuowania współpracy.

Tomáš Pekhart trafił do Legii Warszawa z UD Las Palmas i praktycznie z marszu stał się dla tej ekipy niezwykle ważną postacią. Wywalczył nawet przy Łazienkowskiej koronę króla strzelców Ekstraklasy. Ostatni sezon był jednak w jego wykonaniu nieco gorszy.

Jego kontrakt wygasa 30 czerwca 2022 roku i władze „Wojskowych” liczyły, że uda się zatrzymać Czecha u siebie. Otrzymał on nowy kontrakt, ale jak poinformował dyrektor sportowy Jacek Zieliński w programie „Prawda Futbolu”, atakujący zmieni barwy.

- Czy Tomáš z nami zostaje? Nie. Dostał propozycję i rozmawiałem z nim kilka razy. Mówiłem mu, jak wszystko wygląda i przyjął to ze zrozumieniem - stwierdził.

- On miał u nas umowę gwiazdorską, więc zrozumiałe jest, że kolejny kontrakt musiałby otrzymać na lepszych warunkach. Miał dobry pierwszy sezon, drugi nieco gorszy. Mimo to liczyłem, że zabłyśnie pod okiem Kosty Runjaicia, ale jednocześnie nie mogłem zaoferować mu niczego lepszego, dlatego otrzymał nieco niższą gażę. Odpowiedział, że na ten moment ma atrakcyjniejsze propozycje, a czeka na jeszcze coś bardziej intratnego - dodał.

Czy możliwe jest, żeby Czech trafił do innego przedstawiciela Ekstraklasy? Zainteresowanie nim przejawiał między innymi Raków Częstochowa.

- Nie zdziwię się, jeśli pozostanie na szczeblu Ekstraklasy. To atrakcyjny napastnik dla klubów z polskiej ligi. Natomiast, jeśli mu coś nie wypali, to w Legii ma otwartą furtkę i może zostać - przyznaje.

33-latek rozegrał w poprzednim sezonie łącznie 44 mecze. W nich strzelił dziewięć bramek i zanotował asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy