Legia Warszawa: Trzech prawych obrońców kontuzjowanych w meczu z Jagiellonią Białystok

Legia Warszawa: Trzech prawych obrońców kontuzjowanych w meczu z Jagiellonią Białystok fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Piłkarze Legii Warszawa Artur Jędrzejczyk, Mattias Johansson oraz Lindsay Rose doznali kontuzji, przez którego nie mogli kontynuować gry w meczu przeciwko Jagiellonii Białystok (1-0). Wszyscy występowali na prawej obronie.

Jak nie idzie, to nie idzie, a o znaczeniu tego powiedzenia doskonale mogą przekonać się zawodnicy warszawskiej Legii. Co prawda mistrz Polski przełamał się, wygrywając z Jagiellonią, to stracili trzech kolejnych zawodników.

Już na początku meczu w wyniku zderzenia z zawodnikiem drużyny przeciwnej plac gry w asyście medyków musiał opuścić Artur Jędrzejczyk. Jego miejsce zajął Mattias Johansson.

Jak się okazało, była to roszada, która przyniosła wymierne korzyści w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, bo Szwed trafił do siatki, wyprowadzając tym samym swój zespół na jednobramkowe prowadzenie, które utrzymało się do ostatniej minuty.

Na drugą połowę Szwed jednak nie wybiegł, bo doznał urazu. Jego miejsce na placu gry musiał zająć zatem Lindsay Rose.

Występ 29-latka nie trwał jednak zbyt długo, bo już 21 minut później zasygnalizował problemy zdrowotne i musiał zostać zmieniony. Szkoleniowiec mistrzów Polski nie miał już jednak do dyspozycji defensorów, co spowodowało, że zastąpił go atakującym Tomášem Pekhartem, zmieniając przy tym nieco ustawienie.

Wspomniany tercet dołączył tym samym do listy nieobecnych, na której znajdują się Joel Abu Hanna, Bartosz Kapustka, Lirim Kastrai, Ernest Muçi oraz Maik Nawrocki. Ten ostatni wrócił już do treningów i powinien być gotowy na mecz Pucharu Polski przeciwko Motorowi Lublin.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [10/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [10/12/2023] Jakub Kosecki zawalczy w FAME MMA. To będzie jego przeciwnik [OFICJALNIE] Jakub Kosecki zawalczy w FAME MMA. To będzie jego przeciwnik [OFICJALNIE] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy