Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie

Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Przegląd Sportowy

Tomáš Pekhart, Rafa Lopes i André Martins mają najpóźniej po zakończeniu obecnego sezonu opuścić Legię Warszawa - poinformował Łukasz Olkowicz w swoim „Prześwietleniu” na łamach „Przeglądu Sportowego”.

„Wojskowi” odnieśli w trwających rozgrywkach duży sukces w postaci wywalczenia awansu do fazy grupowej Ligi Europy. Za tym znakomitym wynikiem nie poszły jednak dobre rezultaty osiągane na krajowym podwórku, co doprowadziło do zwolnienia trenera Czesława Michniewicza.

Zatrudnienie w jego miejsce Marka Gołębiewskiego nie wpłynęło w znaczącym stopniu na poprawę gry ekipy z województwa mazowieckiego, dlatego ta rozważa kolejne opcje, które miałyby wejść w życie przed startem rundy wiosennej lub najpóźniej po zakończeniu sezonu.

W tym aspekcie tematem numerem jeden jest zatrudnienie nowego szkoleniowca w osobie Marka Papszuna. Ten wstrzymuje się na razie z podjęciem decyzji o zaakceptowaniu lub odrzuceniu oferty Rakowa Częstochowa na rzecz przenosin do Legii Warszawa.

Z kolei ta bez względu na ostateczny wybór 47-latka musi i tak myśleć o dalszej przyszłości drużyny, a ta zdaniem Łukasza Olkowicza z „Przeglądu Sportowego”, nie będzie tworzona razem z takimi graczami jak Tomáš Pekhart, Rafa Lopes i André Martins.

Cała trójka ma najpóźniej po zakończeniu obecnego sezonu rozstać się z „Wojskowymi”. W przypadku pierwszego i ostatniego będzie to stosunkowo łatwe do osiągnięcia, bo ich umowy są ważne do 30 czerwca 2022 roku.

Natomiast u ofensywnie usposobionego Portugalczyka sprawa wygląda nieco gorzej dla klubu, bo ten jest z nim związany do połowy następnego sezonu, dlatego musiałby się zgodzić na rozwiązanie współpracy lub znaleźć chętnego na swoje usługi.

Reprezentant Czech należał w poprzednich rozgrywkach do grona najbardziej wyróżniających się graczy Legii, dzięki czemu sięgnął z nią nie tylko po mistrzostwo Polski, ale i koronę króla strzelców Ekstraklasy (22 gole w 25 meczach). W tym sezonie zdobył jednak tylko trzy bramki.

Tyle samo trafień na swoim koncie ma Rafa Lopes, który może do tego pochwalić się zanotowaniem identycznej liczby asyst.

Z kolei André Martins w 23 rozegranych do tej pory spotkaniach nie popisał się niczym szczególnym.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE] Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy