Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie

Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Przegląd Sportowy

Tomáš Pekhart, Rafa Lopes i André Martins mają najpóźniej po zakończeniu obecnego sezonu opuścić Legię Warszawa - poinformował Łukasz Olkowicz w swoim „Prześwietleniu” na łamach „Przeglądu Sportowego”.

„Wojskowi” odnieśli w trwających rozgrywkach duży sukces w postaci wywalczenia awansu do fazy grupowej Ligi Europy. Za tym znakomitym wynikiem nie poszły jednak dobre rezultaty osiągane na krajowym podwórku, co doprowadziło do zwolnienia trenera Czesława Michniewicza.

Zatrudnienie w jego miejsce Marka Gołębiewskiego nie wpłynęło w znaczącym stopniu na poprawę gry ekipy z województwa mazowieckiego, dlatego ta rozważa kolejne opcje, które miałyby wejść w życie przed startem rundy wiosennej lub najpóźniej po zakończeniu sezonu.

W tym aspekcie tematem numerem jeden jest zatrudnienie nowego szkoleniowca w osobie Marka Papszuna. Ten wstrzymuje się na razie z podjęciem decyzji o zaakceptowaniu lub odrzuceniu oferty Rakowa Częstochowa na rzecz przenosin do Legii Warszawa.

Z kolei ta bez względu na ostateczny wybór 47-latka musi i tak myśleć o dalszej przyszłości drużyny, a ta zdaniem Łukasza Olkowicza z „Przeglądu Sportowego”, nie będzie tworzona razem z takimi graczami jak Tomáš Pekhart, Rafa Lopes i André Martins.

Cała trójka ma najpóźniej po zakończeniu obecnego sezonu rozstać się z „Wojskowymi”. W przypadku pierwszego i ostatniego będzie to stosunkowo łatwe do osiągnięcia, bo ich umowy są ważne do 30 czerwca 2022 roku.

Natomiast u ofensywnie usposobionego Portugalczyka sprawa wygląda nieco gorzej dla klubu, bo ten jest z nim związany do połowy następnego sezonu, dlatego musiałby się zgodzić na rozwiązanie współpracy lub znaleźć chętnego na swoje usługi.

Reprezentant Czech należał w poprzednich rozgrywkach do grona najbardziej wyróżniających się graczy Legii, dzięki czemu sięgnął z nią nie tylko po mistrzostwo Polski, ale i koronę króla strzelców Ekstraklasy (22 gole w 25 meczach). W tym sezonie zdobył jednak tylko trzy bramki.

Tyle samo trafień na swoim koncie ma Rafa Lopes, który może do tego pochwalić się zanotowaniem identycznej liczby asyst.

Z kolei André Martins w 23 rozegranych do tej pory spotkaniach nie popisał się niczym szczególnym.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy