Legia Warszawa zabezpiecza przyszłość. OFICJALNIE: Karbownik podpisał

Legia Warszawa zabezpiecza przyszłość. OFICJALNIE: Karbownik podpisał fot. FotoPyK
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Legia Warszawa

To może być najważniejsza informacja lata dla kibiców Legii Warszawa. Klub potwierdził przedłużenie umowy z bardzo cenionym na rynku transferowym Michałem Karbownikiem.

Karbownik związał się z Legią kontraktem do 30 czerwca 2024 roku. Dotychczasowe zobowiązanie traciło ważność już 30 czerwca 2021 roku.

- Myślę, że moja nowa umowa z Legią, w tych trudnych, także dla piłkarskiego świata warunkach, jest okazaniem ogromnego szacunku, jakim darzę klub, osoby, które pomagają mi tutaj każdego dnia stawać się lepszym zawodnikiem i jakim darzę najwspanialszych, jakich piłkarz może sobie wyobrazić, kibiców na świecie. Pomimo wielu plotek, jakie pojawiały się mediach, od początku wiedzieliśmy, że podpisanie nowego kontraktu okaże się formalnością. Zarówno ja, mój menadżer, jak i trener Vuković, dyrektor Kucharski i prezes Mioduski mieliśmy na uwadze nie tylko moje dobro, jak i dobro klubu, który mnie ukształtował. Ja z mojej strony zrobię wszystko, żeby odwdzięczyć mu się tym, co potrafię najlepiej, czyli swoją postawą na boisku - powiedział Karbownik dla oficjalnego serwisu klubowego.

Karbownik do Legii przeniósł się jako czternastolatek. W trwającym sezonie zadebiutował w Ekstraklasie i błyskawicznie wyrósł na jedną z gwiazd zespołu.

Występuje na pozycji lewego obrońcy, chociaż przez większość juniorskiej kariery przymierzany był do roli defensywnego pomocnika.

Pochodzący z Radomia zawodnik rozegrał 19 meczów w Ekstraklasie, asystując przy sześciu bramkach. Do tego dorzucił trzy mecze Pucharu Polski.

Jest reprezentantem Polski do lat 19, wcześniej grał w biało-czerwonych barwach również w niższych kategoriach wiekowych.

- Kluczową rolę w sprowadzeniu Michała do Legii odegrał Krzysztof Tańczyński. Dzięki niemu, miałem możliwość obserwować Michała już na początku, kiedy rozwijał się w naszej Akademii. Kilka lat później mogłem wprowadzić go do pierwszego zespołu, w którym pod okiem trenera Vukovicia bardzo szybko stał się kluczowym zawodnikiem. Patrząc na jego talent i cechy, które go wyróżniają, takie jak przebojowość i odwaga na boisku, a zarazem wyjątkowe opanowanie i skromność poza nim, Michał ma wszystko, żeby osiągnąć sukces międzynarodowy. Jesteśmy dumni, że my jako Legia uczestniczymy w tym procesie, a pierwsze trofea, jakie zdobędzie, zdobędzie z Legią Warszawa - skomentował Radosław Kucharski, dyrektor sportowy Legii.

Karbownika w ostatnim czasie wiązano między innymi z czołowymi klubami hiszpańskimi czy Napoli. Szacuje się, że Legia przy okazji jego transferu może pobić rekord transferowy Ekstraklasy, na ten moment należący do Radosława Majeckiego, za którego AS Monaco zapłaciło siedem milionów euro. 20-letni bramkarz Legii pozostaje w obecnym klubie na wypożyczeniu powrotnym, by latem przenieść się już na stałe do Francji.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy