Legia Warszawa zafundowała kibicom sporo emocji. To będzie jej rywal w trzeciej rundzie fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com

Legia Warszawa w rewanżu drugiej rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy pokonała Ordabasy Szymkent 3:2 i ostatecznie gra dalej.

„Wojskowi” jako jedyni z polskich klubów w pierwszym meczu nie wygrali. W Kazachstanie piłkarze Kosty Runjaicia zremisowali 2:2. Z tego powodu drużyna przykuła większą uwagę od pozostałych.

Zawody rozpoczęły się dla Legii bardzo dobrze. W osiemnastej minucie błąd popełnił jeden z zawodników gości, co skrzętnie wykorzystał Paweł Wszołek. Skrzydłowy przejął futbolówkę i pomknął z nią w kierunku bramki, pokonując golkipera.

Jeszcze przed przerwą po rzucie wolnym prowadzenie dla stołecznej ekipy podwyższył Yuri Ribeiro. Najpierw miejsce miał rzut wolny, po którym huknął Artur Jędrzejczyk. Portugalczykowi pozostało dobić piłkę.

Od początku drugiej połowy coś zaczęło się psuć w grze miejscowych. Przyjezdni nie czekali i zdobyli bramkę.

W odpowiedzi trafienie zanotował Tomáš Pekhart, wyjątkowe, bo pięćdziesiąte dla Czecha w trykocie wielokrotnego mistrza Polski.

Ostatnie zdanie należało do Kazachów. Gol miał miejsce w 84. minucie, przez co w końcówce było nerwowo. Mimo to wynik się nie zmienił.

Wobec 3:2 i 5:4 w ogólnym rozrachunku dalej gra Legia Warszawa.

W trzeciej rundzie jej przeciwnikiem będzie Austria Wiedeń, która pokonała Borac Banja Luka z Bośni i Hercegowiny.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Co zrobił Patryk Klimala?! Katastrofalne pudło w kluczowej akcji [WIDEO] Co zrobił Patryk Klimala?! Katastrofalne pudło w kluczowej akcji [WIDEO] OFICJALNIE: Poznaliśmy pierwszego spadkowicza Premier League w sezonie 2023/2024. 63 na minusie OFICJALNIE: Poznaliśmy pierwszego spadkowicza Premier League w sezonie 2023/2024. 63 na minusie Mohamed Salah wściekły na Jürgena Kloppa. „Będzie ogień, jeśli coś powiem” [WIDEO] Mohamed Salah wściekły na Jürgena Kloppa. „Będzie ogień, jeśli coś powiem” [WIDEO] „Jestem w trakcie zbierania szczęki z podłogi”. Kapitalny gol gwiazdy Górnika Zabrze [WIDEO] „Jestem w trakcie zbierania szczęki z podłogi”. Kapitalny gol gwiazdy Górnika Zabrze [WIDEO] Widzew Łódź zdecydował w sprawie Rafała Gikiewicza Widzew Łódź zdecydował w sprawie Rafała Gikiewicza FC Barcelona wreszcie znalazła następcę Sergio Busquetsa? Zaawansowane negocjacje FC Barcelona wreszcie znalazła następcę Sergio Busquetsa? Zaawansowane negocjacje Erik Expósito dopina długo wyczekiwany transfer?! Erik Expósito dopina długo wyczekiwany transfer?!