Legia Warszawa zatrzymała rozpędzonego Górnika Zabrze. Pewne zwycięstwo „Wojskowych” [WIDEO]

Legia Warszawa zatrzymała rozpędzonego Górnika Zabrze. Pewne zwycięstwo „Wojskowych” [WIDEO] fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Dawid Basiak

Legia Warszawa pokonała w wyjazdowym spotkaniu Górnika Zabrze wynikiem 3:1. Na listę strzelców wpisali się Tomáš Pekhart, Bartosz Kapustka oraz Josué. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Lewrance Ennali.

Górnik Zabrze podchodził do meczu z Legią Warszawa w wyśmienitych nastrojach, mając za sobą cenne zwycięstwo w Wielkich Derbach Śląska przeciwko Ruchowi Chorzów (2:1).

Dodatkowo podopieczni Jana Urbana od początku roku znajdują się w gronie najlepiej punktujących ekip w Ekstraklasie, dlatego też przyjezdni z Warszawy musieli liczyć się, z ciężkimi warunkami.

Legia od samego początku szukała swoich ofensywnych szans, a jedną z nich zmarnował Yuri Ribeiro, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

Pod koniec pierwszej połowy zdecydowanie lepiej zachował się jego kolega z zespołu Tomáš Pekhart, który wyprowadził Legię na prowadzenie, skrzętnie wykorzystując zagranie Juergena Elitima. Tym samym czeski napastnik przełamał swoją ligową niemoc, która trwała od 27 września ubiegłego roku.

Podrażniony Górnik od początku drugiej odsłony ruszył do odrabiania strat i ta sztuka udała mu się już w 61. minucie, kiedy Lewrance Ennali pewnie wykorzystał rzut karny po zagraniu ręką Jurgena Çelhaki.

Kibice z Zabrza nie nacieszyli się jednak zbyt długo, bowiem już siedem minut później „Wojskowi” kolejny raz wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Bartosza Kapustki.

Przysłowiowy „gwóźdź do trumny” w 75. minucie meczu wbił Josué, który pokonał Daniela Bielice po indywidualnej akcji Marca Guala i ustalił wynik na 3:1.

Po końcowym gwizdku Legia uplasowała się na piątej lokacie wyprzedzając Pogoń, natomiast Górnik bez zmian pozostał na miejscu siódmym.