Legia Warszawa zdała ostatni egzamin. Zwycięstwo nad Widzewem Łódź

2024-07-12 14:16:59; Aktualizacja: 2 miesiące temu
Legia Warszawa zdała ostatni egzamin. Zwycięstwo nad Widzewem Łódź Fot. Tomasz Folta / PressFocus
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

Legia Warszawa pokonała Widzew Łódź (2:1) w ostatnim sprawdzianie przed rozpoczęciem sezonu. Bramki dla zespołu dowodzonego przez Gonçalo Feio zdobywali Marc Gual i Steve Kapuadi.

W trakcie przerwy międzysezonowej Legia rozegrała łącznie siedem meczów kontrolnych. We wcześniejszych spotkaniach warszawianie wygrywali z Odrą Opole (2:1), FC Botoșani (6:0) oraz Jagiellonią Białystok (2:0), zremisowali z Lechią Gdańsk (1:1), a także przegrywali z CS Universitatea Craiova i Pafos FC (oba 0:1).

Przy okazji ostatniego sprawdzianu przeciwko Widzewowi Łódź podopieczni trenera Gonçalo Feio nie pozwolili sobie na wpadkę, zwyciężając w sparingowym starciu z ligowym rywalem 2:1.

Mecz został rozegrany w systemie 3x45 minut, a na pierwsze trafienie musieliśmy czekać do końcówki pierwszej tercji, kiedy na listę strzelców wpisał się 18-letni Kamil Cybulski.

„Wojskowi” wyrównali stan rywalizacji w 67. minucie, kiedy bramkę po asyście Rafała Augustyniaka zdobył Marc Gual. Kwadrans później ekipa ze stolicy objęła już prowadzenie za sprawą gola Steve'a Kapuadiego.

Wynik konfrontacji nie uległ zmianie aż do końcowego gwizdka arbitra. Legia może zatem ze spokojem przygotowywać się do inauguracyjnego spotkania sezonu Ekstraklasy, w którym przed własną publicznością podejmie Zagłębie Lubin. Pojedynek zaplanowano na 20 lipca.

Widzew Łódź zagra natomiast dwa dni później na wyjeździe przeciwko Stali Mielec.