Leicester City wchodzi na poważnie do walki o obrońcę. Za rywali ma Real Madryt czy AC Milan

Leicester City wchodzi na poważnie do walki o obrońcę. Za rywali ma Real Madryt czy AC Milan
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Nicolò Schira

Przedstawiciele Leicester City przechodzą do ofensywy w sprawie zakontraktowania Kristoffera Ajera z Celticu.

Utalentowany defensor zaczyna wzbudzać coraz większe zainteresowanie na rynku transferowym. W mediach pojawiły się już informacje sugerujące, że 22-letni zawodnik znajduje się na celowniku Realu Madryt oraz Milanu.

Znacznie wcześniej przejawiały się w nich doniesienia o chęci nawiązania ponownej współpracy z obrońcą przez Brendana Rodgersa, który miał okazję sprowadzić go do Celticu.

Nicolò Schira uważa, że władze Leicester City widząc rosnącą liczbę klubów wyrażających chęć zakontraktowania Kristoffera Ajera, postanowiły przyśpieszyć swoje starania związane z wykupem Norwega z ekipy z Glasgow.

Wspomniany dziennikarz przekonuje, że popularne „Lisy” prowadzą rozmowy z przedstawicielami piłkarza i jednocześnie są gotowe wyłożyć 20 milionów euro na jego sprowadzenie na Wyspy Brytyjskie.

Stoper, mogący także występować na prawej stronie obrony i jako defensywny pomocnik, trafił do szkockiej drużyny w lipcu 2016 roku za nieco ponad pół miliona euro z IK Start.

Od tego momentu wystąpił w 129 spotkaniach Celticu, w których strzelił pięć goli oraz zanotował trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy