Lekarz o kontuzji Bartłomieja Drągowskiego: W takich sytuacjach to się prawie nie zdarza

Lekarz o kontuzji Bartłomieja Drągowskiego: W takich sytuacjach to się prawie nie zdarza
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Łączy nas piłka

Lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski wypowiedział się na temat kontuzji odniesionej przez Bartłomieja Drągowskiego.

Bartłomiej Drągowski doznał poważnie wyglądającego urazu w meczu Spezii z Hellasem Verona, który miał miejsce w ostatni weekend. Biorąc pod uwagę to, jak wygięła się kostka polskiego bramkarza, wydawało się, że będzie musiał on pauzować przez wiele miesięcy. Finalnie nie skończyło się aż tak źle.

Jacek Jaroszewski już wcześniej poinformował, że nie doszło do złamania, tylko zwichnięcia stawu skokowego. Do tego uszkodzone zostały więzadła. Kontuzja nie jest lekka, ale mogło być znacznie gorzej.

- Widziałem USG Bartka. Konsultował badania ze mną, a także klubowym lekarzem. Mamy wspólne stanowisko. O dziwo, nie doszło do poważnej kontuzji, co w tego typu boiskowych starciach prawie się nie zdarza. Drągowski miał bardzo dużo szczęścia - ma zwichnięcie stawu skokowego. Operacja nie będzie potrzebna, wystarczy leczenie zachowawcze. Na ten moment chwila odpoczynku, a później rehabilitacja. Za 1,5 tygodnia, maksymalnie dwa miesiące Bartek będzie gotowy do gry - cytuje słowa lekarza Łączy nas piłka.

Spezia wróci do grania na początku stycznia, więc niewykluczone, że Drągowski nie opuści ani jednego jej meczu. Najgorszą wiadomością dla niego jest brak wylotu na mundial. Miejsce 25-latka w kadrze zajął Kamil Grabara.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy