Leonardo Bonucci o transferze do Premier League: Najbliżej było w 2016 roku

Leonardo Bonucci o transferze do Premier League: Najbliżej było w 2016 roku fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: TheAthletic.com I Goal.com

Leonardo Bonucci w rozmowie z TheAthletic.com przyznał, że mógł trafić do Manchesteru City.

34-letni środkowy obrońca reprezentuje barwy Juventusu od 2010 roku. W międzyczasie, w sezonie 2017/2018, zanotował małą przerwę na występy w Milanie. Do tej pory włoski defensor grał wyłącznie w ojczyźnie, choć miał możliwość przenieść się za granicę. Bonucci nie ukrywa, że szczególnie atrakcyjna była dla niego wizja pracy z Pepem Guardiolą.

- Moim marzeniem była praca pod skrzydłami Pepa. Najbliżej tego było w 2016 roku. Transfer do Manchesteru City był już na krawędzi. Postanowiłem zostać w Turynie. Później, gdy przechodziłem do Milanu, znowu mogłem dołączyć do MC. Musiało jednak złożyć się wtedy na to kilka czynników. Dałem zresztą też słowo Milanowi.

- W zeszłym roku również rozmawiałem z Pepem. Chciał mnie, ale powiedziałem mu, że Juventus jest moim domem i jestem w nim szczęśliwy. Chciałem nadrobić stratę powstałą w wyniku rocznej przeprowadzki do Mediolanu.

- Ponowne zostanie symbolem Juventusu jest najbardziej ekscytującą rzeczą, jaką mógłbym teraz robić w mojej karierze - przyznał Bonucci w rozmowie z TheAthletic.com.

W tym sezonie obrońca rozegrał siedem meczów w koszulce turyńskiej ekipy. Zdobył jedną bramkę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy