Liga Europy: Gdańsk gospodarzem finału w 2021 roku | Końcówka sezonu 2019/2020 w formie mini turnieju w jednym państwie [OFICJALNIE]

Liga Europy: Gdańsk gospodarzem finału w 2021 roku | Końcówka sezonu 2019/2020 w formie mini turnieju w jednym państwie [OFICJALNIE] fot. UEFA
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: UEFA

UEFA odkryła dzisiaj wszystkie karty w kwestii wznowienia rozgrywek Ligi Europy.

Jak już było wiadomo od jakiegoś czasu, finał w tym roku nie odbędzie się w Gdańsku. Zamiast tego będziemy świadkami formatu Final Eight w Kolonii, Düsseldorfie, Duisburgu oraz Gelsenkirchen.

Nim jednak do tego dojdzie, zaległe mecze 1/8 finału w Niemczech wraz z rewanżami rozegrają Inter Mediolan z Getafe oraz Sevilla z Romą. Reszta ekip w ramach rewanżu w dniach 5-6 sierpnia najprawdopodobniej zmierzy się ze sobą na wcześniej wyznaczonych stadionach (oficjalna decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta w późniejszym terminie).

Mini turniej zostanie zorganizowany w dniach 10-21 sierpnia, a areną spotkania finałowego będzie RheinEnergieStadion w Kolonii. Mecze ćwierćfinałowe zostały wyznaczone na 10 i 11 sierpnia, z kolei półfinałowe na 16 i 17 sierpnia. Wielki finał odbędzie się 21 sierpnia.

W poprzednim sezonie w rozgrywkach triumfowała Chelsea. Wówczas w Baku „The Blues” pokonali Arsenal.

Finały Ligi Europy - gospodarze:
2020: Kolonia, Niemcy,
2021: Gdańsk, Polska,
2022: Sevilla, Hiszpania,
2023: Budapeszt, Węgry.

Więcej na temat: Oficjalnie Liga Europy UEFA

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy Szczęsny nie narzeka na brak zainteresowania. Wybierze kontrowersyjny kierunek?! Szczęsny nie narzeka na brak zainteresowania. Wybierze kontrowersyjny kierunek?! Cristiano Ronaldo zaplanował ostatnie lata kariery?! Celem wielki powrót! Cristiano Ronaldo zaplanował ostatnie lata kariery?! Celem wielki powrót!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy