Liga Europy i Liga Konferencji Europy od następnego sezonu w Viaplay [OFICJALNIE]

Liga Europy i Liga Konferencji Europy od następnego sezonu w Viaplay [OFICJALNIE] fot. Ververidis Vasilis | Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: NENT Group

Nordic Entertainment Group (NENT Group) potwierdziło zakup praw do pokazywania rozgrywek Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy.

Drugi pod względem prestiżu turniej organizowany przez UEFA obecnie jest pokazywany w stacjach Polsat Sport Premium, ale w przyszłym sezonie się to zmieni. Liga Europy zagości bowiem na platformie streamingowej Viaplay, która należy do NENT Group.

Nordycka firma poinformowała właśnie o nabyciu praw na wyłączność do transmitowania tych rozgrywek, podobnie jak nowoutworzonej Ligi Konferencji Europy, która zadebiutuje już niebawem. To o tyle istotne, że w turnieju tym występować będą aż trzy polskie drużyny.

Tym sposobem prężnie rozwijający się podmiot poszerzył swoje portfolio, jeśli chodzi o polski rynek praw telewizyjnych. Wcześniej ogłoszono bowiem wygranie przetargów na pokazywanie Bundesliigi, 2. Budesligi oraz kwalifikacji Mistrzostw Świata 2022 w rejonie afrykańskim, a wiele wskazuje, że to nie koniec.

– Naszą ambicją jest, by platforma Viaplay stał się wiodącym dostawcą treści sportowych i rozrywkowych w Polsce. Będziemy stopniowo budować naszą pozycję oraz sportowe portfolio. Po ogłoszeniu wyłącznego partnerstwa z Bundesligą, cieszę się, że teraz mogę poinformować o nabyciu praw do pokazywania dwóch europejskich turniejów klubowych, które są niezwykle istotne dla polskich kibiców. Jesteśmy partnerem UEFA od wielu lat i bardzo się cieszę, że będziemy mogli rozszerzyć naszą działalność na polskim rynku – tak skomentował zakup praw Anders Jensen, prezes NENT Group.

Liga Europy i Liga Konferencji Europy będą pokazywane w Viaplay przynajmniej do końca sezonu 2023/2024. Dostęp do usługi ma kosztować 34 złote miesięcznie.

Na razie nie potwierdzono oficjalnie, w czyje ręce trafi Liga Mistrzów. Według nieoficjalnych informacji najważniejsze rozgrywki europejskie mają zostać w Polsacie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Bonke Innocent w Lorient OFICJALNIE: Bonke Innocent w Lorient Brentford finalizuje największy transfer w swojej historii Brentford finalizuje największy transfer w swojej historii Raków Częstochowa wstępnie dogadany w sprawie rekordowego transferu Raków Częstochowa wstępnie dogadany w sprawie rekordowego transferu OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Semira Štilicia OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Semira Štilicia Widzew Łódź celuje w transfer z Ekstraklasy Widzew Łódź celuje w transfer z Ekstraklasy FC Barcelona z możliwością wykupienia dwóch piłkarzy FC Barcelona z możliwością wykupienia dwóch piłkarzy Adam Nawałka nie jest trenerskim geniuszem. To… dobrze? Adam Nawałka nie jest trenerskim geniuszem. To… dobrze?

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy