Liga Europy i Liga Konferencji Europy od następnego sezonu w Viaplay [OFICJALNIE]

Liga Europy i Liga Konferencji Europy od następnego sezonu w Viaplay [OFICJALNIE] fot. Ververidis Vasilis | Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: NENT Group

Nordic Entertainment Group (NENT Group) potwierdziło zakup praw do pokazywania rozgrywek Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy.

Drugi pod względem prestiżu turniej organizowany przez UEFA obecnie jest pokazywany w stacjach Polsat Sport Premium, ale w przyszłym sezonie się to zmieni. Liga Europy zagości bowiem na platformie streamingowej Viaplay, która należy do NENT Group.

Nordycka firma poinformowała właśnie o nabyciu praw na wyłączność do transmitowania tych rozgrywek, podobnie jak nowoutworzonej Ligi Konferencji Europy, która zadebiutuje już niebawem. To o tyle istotne, że w turnieju tym występować będą aż trzy polskie drużyny.

Tym sposobem prężnie rozwijający się podmiot poszerzył swoje portfolio, jeśli chodzi o polski rynek praw telewizyjnych. Wcześniej ogłoszono bowiem wygranie przetargów na pokazywanie Bundesliigi, 2. Budesligi oraz kwalifikacji Mistrzostw Świata 2022 w rejonie afrykańskim, a wiele wskazuje, że to nie koniec.

– Naszą ambicją jest, by platforma Viaplay stał się wiodącym dostawcą treści sportowych i rozrywkowych w Polsce. Będziemy stopniowo budować naszą pozycję oraz sportowe portfolio. Po ogłoszeniu wyłącznego partnerstwa z Bundesligą, cieszę się, że teraz mogę poinformować o nabyciu praw do pokazywania dwóch europejskich turniejów klubowych, które są niezwykle istotne dla polskich kibiców. Jesteśmy partnerem UEFA od wielu lat i bardzo się cieszę, że będziemy mogli rozszerzyć naszą działalność na polskim rynku – tak skomentował zakup praw Anders Jensen, prezes NENT Group.

Liga Europy i Liga Konferencji Europy będą pokazywane w Viaplay przynajmniej do końca sezonu 2023/2024. Dostęp do usługi ma kosztować 34 złote miesięcznie.

Na razie nie potwierdzono oficjalnie, w czyje ręce trafi Liga Mistrzów. Według nieoficjalnych informacji najważniejsze rozgrywki europejskie mają zostać w Polsacie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy