Liga Europy: Puskás Akadémia trafiła na kwarantannę. Do gry o awans zostaną posłani juniorzy

Liga Europy: Puskás Akadémia trafiła na kwarantannę. Do gry o awans zostaną posłani juniorzy fot. UEFA
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fotbollskanalen.se | Nemzeti Sport Online

Już jutro Hammarby podejmie u siebie Puskás Akadémię. Stawką będzie udział w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Europy. Wiele wskazuje, że przeciwko Szwedom zagrają jednak juniorzy.

W ciągu ostatnich blisko dwóch tygodni w węgierskiej ekipie stwierdzono kilka pozytywnych wyników na obecność koronawirusa w organizmie. Mając to na uwadze, praktycznie do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy najbliższy mecz dojdzie do skutku. Okazuje się, że tak.

Jak podaje serwis internetowy fotbollskanalen.se, starcie wyjazdowe z Hammarby dojdzie do skutku, ale w bój posłani zostaną… juniorzy. Wszystko przez fakt, że cały pierwszy zespół został wysłany na izolację do swoich domów. Taką decyzję podjęły węgierskie władze.

Idąc tym tropem, na boisku mamy zobaczyć zawodników, którzy na co dzień występują w klubowych rezerwach, ale i piłkarzy z akademii młodzieżowej. Zaznaczmy, że wszystko odbywa się w zgodzie z przepisami UEFA, które mówią jasno, że aby mecz mógł się odbyć, drużyna musi posiadać 13 dostępnych graczy, w tym bramkarza.

Zawody zaplanowano na czwartek (godzina 19:00).

Puskás Akadémia to trzecia ekipa poprzedniego sezonu na Węgrzech. Klub został założony na cześć sławnego piłkarza Ferenca Puskása, a więc legendy Realu Madryt.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Moder zdradził kulisy transferu do Brighton & Hove Albion Moder zdradził kulisy transferu do Brighton & Hove Albion 5 wniosków po El Clásico 5 wniosków po El Clásico Monchi z dwoma ambitnymi celami. Hitowe transfery Sevilli już w styczniu?! Monchi z dwoma ambitnymi celami. Hitowe transfery Sevilli już w styczniu?! Håland głównym celem transferowym Manchesteru United na środek ataku Håland głównym celem transferowym Manchesteru United na środek ataku Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy