Liga Europy: Puskás Akadémia trafiła na kwarantannę. Do gry o awans zostaną posłani juniorzy

Liga Europy: Puskás Akadémia trafiła na kwarantannę. Do gry o awans zostaną posłani juniorzy fot. UEFA
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fotbollskanalen.se | Nemzeti Sport Online

Już jutro Hammarby podejmie u siebie Puskás Akadémię. Stawką będzie udział w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Europy. Wiele wskazuje, że przeciwko Szwedom zagrają jednak juniorzy.

W ciągu ostatnich blisko dwóch tygodni w węgierskiej ekipie stwierdzono kilka pozytywnych wyników na obecność koronawirusa w organizmie. Mając to na uwadze, praktycznie do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy najbliższy mecz dojdzie do skutku. Okazuje się, że tak.

Jak podaje serwis internetowy fotbollskanalen.se, starcie wyjazdowe z Hammarby dojdzie do skutku, ale w bój posłani zostaną… juniorzy. Wszystko przez fakt, że cały pierwszy zespół został wysłany na izolację do swoich domów. Taką decyzję podjęły węgierskie władze.

Idąc tym tropem, na boisku mamy zobaczyć zawodników, którzy na co dzień występują w klubowych rezerwach, ale i piłkarzy z akademii młodzieżowej. Zaznaczmy, że wszystko odbywa się w zgodzie z przepisami UEFA, które mówią jasno, że aby mecz mógł się odbyć, drużyna musi posiadać 13 dostępnych graczy, w tym bramkarza.

Zawody zaplanowano na czwartek (godzina 19:00).

Puskás Akadémia to trzecia ekipa poprzedniego sezonu na Węgrzech. Klub został założony na cześć sławnego piłkarza Ferenca Puskása, a więc legendy Realu Madryt.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy