Liga Mistrzów: Benfica gromi Club Brugge i melduje się w ćwierćfinale [WIDEO]

Liga Mistrzów: Benfica gromi Club Brugge i melduje się w ćwierćfinale [WIDEO] fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Paweł Hanejko

Benfica postawiła kropkę nad „i” w kwestii awansu do 1/4 finału Ligi Mistrzów, pokonując u siebie Club Brugge aż 5-1. Jednym z bohaterów był Gonçalo Ramos, który ustrzelił dublet.

We wtorkowy wieczór większość oczów futbolowych fanów była skierowana na Londyn, gdzie Chelsea podejmowała Borussię Dortmund. W tle tych wydarzeń rywalizowały Benfica oraz Club Brugge.

W pierwszym wyjazdowym spotkaniu Portugalczycy wygrali 2-0 i już wtedy wydawało się, że u siebie będą musieli postawić wyłącznie kropkę nad „i”.

Drużyna prowadzona przez Rogera Schmidta nie zamierzała jednak osiąść na laurach i ruszyła od samego początku do ataku.

Już w 2. minucie do siatki trafił João Mário, ale w tej sytuacji arbiter dopatrzył się pozycji spalonej.

Benfica jednak nie rezygnowała z ataków i przyniosło to wymierne korzyści w 38. minucie. Wtedy gospodarzy wyszli na prowadzenia za sprawą Rafy Silvy, a kilka minut później na 2-0 podwyższył Gonçalo Ramos, ustalając tym samym rezultat pierwszej części rywalizacji na 2-0.

Po przerwie drugi z tych zawodników ponownie doszedł do głosu, kompletując dublet.

Jego koledzy nie chcieli być od niego gorsi i odpowiednio w 71. i 77. minucie do siatki trafiali odpowiednio João Mário i David Neres.

Zespół z Lizbony pod koniec meczu nieco zmniejszył obroty, a dzięki temu Club Brugge było stać na trafienie honorowe. W polu karnym doskonale znalazł się Bjorn Meijer, który wykorzystał dogranie Tajona Buchanana.

Potyczka zakończyła się ostatecznie triumfem Benfiki w stosunku 5-1 i to właśnie ona jako pierwsza melduje się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.