Liga Mistrzów i Liga Europy bez dwumeczów, ale za to z systemem final four?!

Liga Mistrzów i Liga Europy bez dwumeczów, ale za to z systemem final four?! fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Marca

Jak donosi hiszpański „Marca”, jednym z pomysłów UEFA na dokończenie Ligi Mistrzów i Ligi Europy jest anulowanie meczów rewanżowych od etapu ćwierćfinału.

11 marca Paris Saint-Germain zmierzyło się z Borussią Dortmund, a Liverpool podjął u siebie Atlético Madryt. Ogromne emocje towarzyszyły szczególnie tej drugiej konfrontacji, w której to obrońca trofeum odpadł już na etapie 1/8 finału. Dzień później swoje mecze rozegrały kluby Ligi Europy, co zaowocowało m.in. pięcioma golami Manchesteru United w rywalizacji z LASK Linz. W tym momencie sztandarowe rozgrywki UEFA zostały zawieszone.

Od tego czasu specjalna grupa robocza pracuje nad restartem zarówno Ligi Mistrzów, jak Ligi Europy, a do mediów wyciekają strzępki pomysłów jej członków. Według najnowszej koncepcji, o której pisze „Marca”, piłkarze do gry mieliby wrócić już drugiego sierpnia.

Tego dnia swoje pierwsze mecze na etapie 1/8 finału Ligi Europy rozegrałyby Inter Mediolan, Getafe, Sevilla oraz Ajax. Wtedy, już tydzień później doszłoby do zakończenia zmagań w tej fazie obu turniejów.

Nowością miałoby być rozegranie tylko po jednym spotkaniu w parze ćwierćfinałowej, co, jak podkreślono, zapewniłoby zespołom więcej bezpieczeństwa poprzez ograniczenie podróży. Taki scenariusz nie do końca przypadł jednak do gustu nadawcom telewizyjnym, którzy z racji zredukowania liczby pojedynków zarobiliby znacznie mniej.

W następnym etapie według powyższego źródło wdrożony ma zostać system final four, który znamy chociażby z Superpucharu Hiszpanii. Wtedy mecze odbyłyby się na stadionie gospodarza finału - odpowiednio w Gdańsku i Stambule.

Grupa robocza tymi kwestiami, podobnie jak tematem organizacji EURO 2020, ma zająć się już 17 czerwca.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy