Liga Mistrzów i Liga Europy bez VAR-u?!

Liga Mistrzów i Liga Europy bez VAR-u?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: L’Équipe

Francuskie media donoszą, że UEFA planuje dogranie sezonu w europejskich pucharach bez możliwości korzystania z systemu VAR.

We wtorek, zgodnie z zapowiedziami, odbyła się wideokonferencja z udziałem 55 federacji zrzeszonych w ramach UEFA. „L’Équipe” nie ma wątpliwości, że na spotkaniu wszyscy zgromadzeni zostali poinformowani o tymczasowej rezygnacji z systemu VAR w Lidze Mistrzów i Lidze Europy.

Ta decyzja jest podyktowana przede wszystkim obawą o zdrowie arbitrów, którzy w trakcie spotkań musieliby dzielić ze sobą niewielki pokój przeznaczony do obsługi wideoweryfikacji.

Ponadto na wideokonferencji omówiono też wiele innych kwestii, jak chociażby terminarz. Według francuskiego dziennika UEFA chce, aby rozgrywki krajowe zakończyły się maksymalnie trzeciego sierpnia. Wówczas wznowione zostałyby europejskie puchary, a po wyłonieniu zwycięzców, we wrześniu, bylibyśmy świadkami zmagań w barażach o udział w Euro 2020.

Zajęto się także kwestią ewentualnego zakończenia sezonu w poszczególnych krajach. Konkluzja jest taka, że każda federacja, która będzie chciała zdecydować się na tak radykalne środki, zostanie poproszona o podanie uzasadnienia na piśmie. Wtedy też zapadnie wiążąca decyzja.

Jednocześnie dodajmy, że są to na razie jedynie spekulacje. Niemniej po dzisiejszym spotkaniu Komitetu Wykonawczego UEFA niebawem powinny pojawić się oficjalne informacje dotyczące nurtujących nas tematów.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy