Liga Mistrzów i Liga Europy: Nowy terminarz

Liga Mistrzów i Liga Europy: Nowy terminarz fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Sport

Podczas gdy rozgrywki piłkarskie wciąż są zawieszone, Alessandro Alciato ze stacji Sky Sport przedstawił plan UEFA dotyczący dokończenia sezonu w Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy.

Jak doskonale wiemy, w przyszłym tygodniu będziemy świadkami kilku intensywnych spotkań przedstawicieli UEFA, dzięki którym mamy dowiedzieć się, jaka przyszłość czeka europejską piłkę. Na pierwszy ogień już we wtorek pójdzie wideokonferencja z oficjelami 55 federacji zrzeszonych w ramach UEFA. Dzień pójdzie do wirtualnego stołu zasiądą prezesi lig europejskich oraz Europejskie Stowarzyszenie Klubów (ECA). Z kolei na czwartek zaplanowano spotkanie Komitetu Wykonawczego UEFA.

Zgodnie ze wcześniejszymi doniesieniami stacji BBC, w ciągu 72 godzin omówione mają zostać różne scenariusze dokończenia rozgrywek, a także możliwości ich zakończenia na obecnym etapie. Ponadto ma dojść do wyznaczenia ostatecznej daty końca sezonu (zarówno na poziomie krajowym, jak i europejskim).

Teraz, w nawiązaniu do tych informacji, Alessandro Alciato ze stacji Sky Sport podaje szczegóły dotyczące terminarza Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Do wznowienia rozgrywek miałoby dojść już drugiego lub trzeciego sierpnia. Wtedy to rozegrane zostałyby zaległe pojedynki Sevilli z Romą i Interu Mediolan z Getafe. Natomiast szóstego sierpnia odbyłyby się rewanże, już z udziałem pozostałych drużyn. Z kolei siódmego i ósmego sierpnia do gry wkroczyłyby kluby występujące w Lidze Mistrzów (teoretycznie już po zakończeniu zmagań w krajowych rozgrywkach). Wówczas oglądalibyśmy starcia Juventusu z Olympique Lyon, Manchesteru City z Realem Madryt, Barcelony z Napoli oraz Bayernu Monachium z Chelsea.

Jeśli udałoby się przebrnąć przez etap 1/8 finału, wszystkie ekipy musiałyby się nastawić na solidny maraton z grą co trzy dni. Ćwierćfinały (w systemie mecz i rewanż) zaplanowano na 10 i 13 sierpnia (Liga Europy) oraz 11-12 i 14-15 sierpnia (Liga Mistrzów). Następnie daty 17 i 20 sierpnia byłyby przeznaczone na rozegranie półfinałów w Lidze Europy, a w dniach 18-19 i 21-22 sierpnia mierzyliby się ze sobą przedstawiciele Ligi Mistrzów.

Wreszcie, finał Ligi Europy w Gdańsku odbyłby się 27 sierpnia, a dwa dni później miejsce miałby ostatni mecz w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów.

Ponadto, jak podaje włoska telewizja, jeśli sytuacja na to pozwoli, faza grupowa Ligi Mistrzów w sezonie 2020/2021 zostanie zainaugurowana 20 października.

Dodajmy, że są to na razie tylko przypuszczenia, a oficjalne informacje powinny pojawić się najpóźniej w przyszły piątek.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy