Liga Mistrzów: Jednak format bez zmian?! Wariantem awaryjnym gra na jednym stadionie

Liga Mistrzów: Jednak format bez zmian?! Wariantem awaryjnym gra na jednym stadionie
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Mundo Deportivo

„Mundo Deportivo” donosi, że choć docelowo UEFA chce dokończyć Ligę Mistrzów w standardowym formacie, w międzyczasie przygotowano plan awaryjny.

Jak wiemy, obecnie na etapie ćwierćfinałów jest tylko połowa drużyn z puli. Tym samym, gdy tylko rozgrywki zostaną wznowione, siłą rzeczy najpierw będą musiały odbyć się pozostałe mecze 1/8 finału. W ten sposób zobaczymy rewanżowe pojedynki Manchesteru City z Realem Madryt, Juventusu z Olympique Lyon, Barcelony z SSC Napoli oraz Bayernu Monachium z Chelsea.

Co potem? Wbrew wcześniejszym spekulacjom, UEFA ma być nastawiona na grę w niezmienionym formacie, tj. mecz i rewanż na obiektach uczestników zmagań, a następnie finał we wcześniej ustalonym miejscu. W tym przypadku byłby to Stambuł, a turniej potrwałby do 29 sierpnia.

„Mundo Deportivo” zauważa jednak, że Turcja w związku z pandemią koronawirusa nie znajduje się w najlepszej sytuacji, dlatego też organizator Ligi Mistrzów postanowił przygotować plan B.

Zakłada on dokończenie rozgrywek od etapu ćwierćfinału w systemie Final Eight na jednym stadionie maksymalnie do 22 sierpnia, z tym że nie miałby to być obiekt zlokalizowany nad Bosforem, a w Portugalii. Kraj ten bowiem nie został tak mocno dotknięty COVID-19, a z racji faktu, że z turniejem pożegnały się już wszystkie tamtejsze kluby, byłby to w stu procentach neutralny grunt. Jeśli chodzi o miasto, faworytem ma być Lizbona.

Czas pokaże, na które rozwiązanie zdecyduje się UEFA. Przypomnijmy, że restart Ligi Mistrzów ma nastąpić już na początku sierpnia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Georginio Wijnaldum porozumiał się z nowym klubem?! Georginio Wijnaldum porozumiał się z nowym klubem?! Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy