Liga Mistrzów: Przypominamy składy na przerwany mecz PSG - İstanbul Başakşehir. Zaraz wznowienie spotkania

Paweł Machitko

Od 18:55 dokończony zostanie mecz Ligi Mistrzów między Paris Saint-Germain a İstanbul Başakşehir.

Wczoraj spotkanie zostanie zostało przerwane, gdyż piłkarze obu drużyn zeszli z boiska, po tym jak obrażony przez sędziego technicznego Sebastiana Colţescu na tle rasistowskim poczuł się Pierre Webó, asystent trenera w tureckim klubie. Rumun wskazał na Kameruńczyka, identyfikując go na ławce rezerwowych jako „tego czarnego faceta”. Później w obronie szkoleniowca stanął Demba Ba.

Mecz zostanie wznowiony od 14. minuty. Zespoły grają oczywiście w zestawieniach z wczoraj, a także zachowano stan rywalizacji, włącznie z żółtymi kartkami. Wycofano jedynie czerwoną kartkę dla Webó.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że wczoraj większość wydarzeń w grupie H została już wyjaśniona. RB Lipsk wygrał z Manchesterem United, więc zapewnił sobie awans, a Anglicy powalczą tylko o trofeum Ligi Europy. PSG nie pozostaje nic innego, jak pokonać rywali, by sięgnąć po wygraną w grupie.

Tabela grupy H:
1. RB Lipsk - 12 punktów, 11:12,
2. PSG - 9 punktów, 8:5,
3. Manchester United - 9 punktów, 15:10,
4. İstanbul Başakşehir - 3 punkty, 6:13.

W przypadku równej liczby punktów o miejscu w tabeli decydują mecze bezpośrednie.