Liga Mistrzów: Wielkie emocje w Lizbonie! Juventus poza burtą Ligi Mistrzów

2022-10-25 23:07:31; Aktualizacja: 1 rok temu
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Transfery.info

Benfica pokonała po zaciętym boju Juventus stosunkiem 4-3, wyrzucając tym samym Włochów z rozgrywek. Przed „Starą Damą” walka o Ligę Europy z Maccabi Hajfa.

Wtorkowa batalia w Lidze Mistrzów miała dla 36-krotnych mistrzów Italii ogromne znacznie. Brak zwycięstwa nad lizbończykami przekreśliłby ich szanse na dalszy udział w prestiżowym turnieju, co pogłębiłoby kryzys jeszcze bardziej.

Finalnie, mimo buńczucznych zapowiedzi, podopieczni Massimiliano Allegriego ponownie zawiedli swoich sympatyków.

Pierwsza połowa rywalizacji na Estádio da Luz przebiegła całkowicie pod dyktando portugalskich gospodarzy. Gwardia Rogera Schmidta schodziła do szatni z prowadzeniem 3-1. Wydawało się, iż Juventus już się nie podniesie.

Druga część zmagań zapewniła nam nie lada widowisko. Turyńczycy po stracie czwartej bramki ruszyli z szaleńczym pędem do odrabiana strat. W 77. minucie drugiego gola dla przyjezdnych z Piemontu zdobył nawet polski napastnik – Arkadiusz Milik.

Dwie minuty później trafienie dołożył jeszcze Weston McKennie, lecz to nie wystarczyło.

Srđan Jovanović zagwizdał po raz ostatni, kończąc mecz na rezultacie 4-3 dla 37-krotnych mistrzów Portugalii.

Tym samym podopieczni Massimiliano Allegriego odpadają z Ligi Mistrzów. Przed nimi walka z Maccabi Hajfa o awans do fazy pucharowej Ligi Europy. Obydwie drużyny zgromadziły na swym koncie do tej pory trzy punkty.

Juventus ostatni mecz w europejskim czempionacie rozegra z Paris Saint-Germain, które rozgromiło dzisiaj Maccabi 7-2.