Liga Europy: Dwanaście bramek, dwie czerwone kartki i rzuty karne. FCSB wygrywa z Bačką Topola i koronawirusem [WIDEO]

Liga Europy: Dwanaście bramek, dwie czerwone kartki i rzuty karne. FCSB wygrywa z Bačką Topola i koronawirusem [WIDEO]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info | Gracenote Live

Sympatycy FCSB i nie tylko zapamiętają na bardzo długo występ rumuńskiej drużyny w trzeciej rundzie eliminacyjnej Ligi Europy z Bačką Topola (6:6, 5:4 po karnych) za sprawą wywalczonego awansu po trzymającym w napięciu pojedynku z ambitnym zespołem z Serbii.

Ekipa z Bukaresztu była po poznaniu swojego przeciwnika w trzeciej fazie kwalifikacyjnej Ligi Europy uważana za murowanego faworyta do zameldowania się w kolejnej rundzie eliminacyjnej.

Ta sytuacja uległa jednak dramatycznej zmianie na parę dni przed rozpoczęciem pojedynku z Bačką Topola, kiedy to okazało się, że pokaźna liczba zawodników oraz niemal cały sztab szkoleniowy FCSB (dwa Steaua), poza asystentem pierwszego trenera, zmaga się z koronawirusem.

UEFA dopuszcza w takiej sytuacji możliwość przełożenia spotkania na innym termin, ale pod warunkiem, że poszkodowana w ten sposób drużyna nie posiada 13 zdrowych i zgłoszonych piłkarzy do wzięcia udziału w meczu.

Pech sprawił, że klub z Rumunii miał takich 14 i w efekcie musiał udać się do Serbii, aby podjąć rękawice z przeciwnikiem, przed którym otworzyła się szansa na sprawienie niespodzianki i zameldowanie się w fazie play-off Ligi Europy.

Bačka Topola wykorzystała bardzo szybko słabość rywala i po kwadransie prowadziła 2:0 z „Czerwono-Niebieskimi”. Ci nie zamierzali jednak łatwo składać bronić i jeszcze w pierwszej połowie zdobyli bramkę kontaktową oraz zyskali na boisku przewagę jednego zawodnika po czerwonej kartce pokazanej Dajanowi Ponjeviciowi.

Z tego też powodu FCSB dokonało w przerwie kilku korekt w ustawieniu i ruszyło do ataku. Ambitni Serbowie uczynili to samo i dlatego po nieco ponad godzinie gry na tablicy wyników widniał wynik 3:3.

Ten rezultat uległ zmianie w doliczonym czasie gry, kiedy to wydawało się, że szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili Rumuni po samobójczym trafieniu Bojana Balaža.

Gospodarze nie mieli już nic do stracenia i w ostatniej minucie rzucili się do huraganowego ataku, który przyniósł spodziewany skutek w postaci bramki zdobytej przez Sašę Tomanovicia i tym samym doprowadzili do dogrywki.

W niej także nie brakowało emocji, ponieważ w jej trakcie z boiska wyleciał drugi zawodnik Bački Topola, co po zaledwie dwóch minutach wykorzystało FCSB i prowadziło 5:4. „Czerwono-Niebiescy” nie nacieszyli się jednak nim zbyt długo, bo po kilkunastu sekundach znów był remis.

W drugiej części dodatkowego czasu gry Rumuni zdołali po raz kolejny wyjść na prowadzenie, ale i tym razem nieugięci Serbowie doprowadzili do wyrównania za sprawą trafienia Sašy Tomanovicia, co w konsekwencji doprowadziło do serii rzutów karnych.

W niej szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyli ostatecznie gracze FCSB, których bohaterem został Răzvan Ducan. 19-letni bramkarz, będący numerem cztery w hierarchii, zatrzymał uderzenie jednego z przeciwników i dzięki temu jego zespół wygrał konkurs jedenastek 5:4.

„Gracenote Live” podał po zakończeniu tego niesamowitego pojedynku, że przejdzie on do historii europejskich potyczek, ponieważ do tej pory w żadnym meczu eliminacyjnym, fazy grupowej czy pucharowej w rozgrywkach międzynarodowych na Starym Kontynencie obie drużyny nie zdołały wpisać się po sześć raz na listę strzelców.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy