Lionel Messi myśli tylko o jednym. „Rozmowy już się odbyły”

Lionel Messi myśli tylko o jednym. „Rozmowy już się odbyły” fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Foot Mercato

Lionel Messi nie porzucił marzeń o powrocie do FC Barcelony, w której spędził najpiękniejsze lata kariery. Argentyńczyk skłania się coraz bardziej do odejścia z Paris Saint-Germain, prowadząc rozmowy z Joanem Laportą i Xavim - przekonuje „Foot Mercato”.

Jeszcze przed Mistrzostwami Świata wydawało się, że Lionel Messi zdecyduje się kontynuować karierę w szeregach Paris Saint-Germain. Od tego czasu jednak sporo się zmieniło.

Paryski klub odpadł przede wszystkim z kretesem z rozgrywek Ligi Mistrzów, zawodząc ponownie swoich kibiców i katarskich właścicieli. Dodatkowo atmosfera w szatni mistrzów Francji do najlepszych nie należy. Wokół zespołu krąży wiele sprzecznych informacji, co tylko pogłębia niekorzystną aurę.

Siedmiokrotny zdobywca Złotej Piłki zauważa coraz bardziej brak większego pomysłu na projekt z Parc des Princes. Na trzy miesiące przed końcem kontraktu 35-letni atakujący myśli w rzeczywistości tylko nad jednym kierunkiem dalszej kariery.

Lionel Messi chce wrócić do FC Barcelony. Argentyńczyk zostawił w stolicy Katalonii dom, przyjaciół i dużą część siebie. Otoczenie gwiazdora nie odrzuciło całkowicie pomysłu na przeprowadzkę do Stanów Zjednoczonych, lecz na ten moment to powrót na Camp Nou stanowi priorytet.

172-krotny reprezentant kraju nie siedzi bezczynnie. Regularnie prowadzi rozmowy z Xavim, a jego ojciec, Jorge, dyskutuje z Joanem Laportą, poszukując sposobu na przeprowadzenie tej trudnej operacji.

Oczywiście, słaba kondycja finansowa lidera LaLigi nie ułatwia całej sprawy. Latem musi dojść do rozstań, by zwolnić środki na liście płac.

Lionel Messi, którego kontrakt z PSG wygasa 30 czerwca 2023 roku, widzi siebie tylko w jednych barwach. To w nich w przeszłości zdobywał czterokrotnie Ligę Mistrzów i dziesięciokrotnie mistrzostwo Hiszpanii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy