Lionel Messi oburzony na nowy przepis w MLS [WIDEO]

2024-05-12 07:30:41; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Lionel Messi oburzony na nowy przepis w MLS [WIDEO] Fot. Apple TV
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Inter Miami odnotował piąte zwycięstwo z rzędu w MLS, umacniając się na pozycji lidera. Lionel Messi zakończył piękną serię, po raz pierwszy w tym sezonie nie dorzucając gola ani asysty. Został za to zapamiętany z innego obrazka.

Ekipa z Konferencji Wschodniej przeżyła podróż z piekła do nieba. W wyjazdowym pojedynku z Montréalem po ponad pół godzinie przegrywała już 0:2.

Stan rywalizacji potrafiła jednak wyrównać jeszcze przed zejściem do szatni na przerwę. Najpierw przepięknego gola z rzutu wolnego strzelił Matias Rojas, a w doliczonym czasie po rzucie rożnym złe wybicie rywala wykorzystał Luis Suárez.

Jeszcze przed rozpoczęciem „come backu” frustrację wylał Lionel Messi. Wszystko przez aktywny od niedawna przepis o obowiązku przebywania poza boiskiem przez dwie minuty w przypadku, jeśli piłkarz potrzebuje pomocy medycznej od lekarzy na murawie.

Dostosować się do wymogu musiał argentyński mistrz świata, który skrytykował nowo wprowadzony pomysł.

– Przy tego rodzaju zasadach... zmierzamy w złym kierunku – dało się usłyszeć z ust ofensywnego pomocnika czekającego przy linii bocznej.

Koniec końców, ten wieczór i tak także należał do „Czapli”. Bramkę na wagę trzech punktów w 59. minucie zdobył Benjamin Cremaschi, wykorzystując znakomite podanie od autora pierwszego trafienia.

Jednocześnie Messi musiał obejść się smakiem, gdyż po raz pierwszy w swoim dziewiątym występie MLS 2024 nie przyczynił się bezpośrednio do powiększenia dorobku zespołu o ostatnie podanie lub gola.

Licznik 36-latka wciąż pokazuje dziesięć bramek i dziewięć asyst.