Lionel Messi w ogniu krytyki po... przedryblowaniu kontuzjowanego piłkarza [WIDEO]

Lionel Messi w ogniu krytyki po... przedryblowaniu kontuzjowanego piłkarza [WIDEO] fot. Victor Fraile-USA TODAY Sports/SIPA USA/PressFocus

Lionel Messi znalazł się w ogniu krytyki za przedryblowaniem leżącego zawodnika w trakcie meczu Interu Miami z Realem Salt Lake (2:0).

Drużyna Gerardo Martino zainaugurowała zmagania w Major League Soccer od odniesienia zwycięstwa przy udziale swoich największych gwiazd - Lionela Messiego (asysta), Luisa Suáreza (asysta), Sergio Busquetsa i Jordiego Alby.

Najwięcej jednak w przestrzeni medialnej po zakończeniu tego spotkania mówi się o niesportowym zachowaniu reprezentanta Argentyny, który nie przerwał gry, widząc leżącego przed polem karnym przeciwnika.

Na domiar złego wykorzystał go do wypracowania sobie pozycji strzeleckiej i gdyby nie ofiarny blok jednego z defensorów, to mógłby zapisać na swoim koncie trafienie.

Takie zachowanie 36-latka znalazło swoich zwolenników oraz przeciwników. Więcej osób w przestrzeni medialnej należy jednak do drugiej z tych grup.

„Kontynuowanie gry przy kontuzji przeciwnika jest obrzydliwe i niesportowe. Gdybym był sędzią, Messi zostałby wyrzucony z boiska”, „Nie jest dobrym sportowcem. Widzisz zawodnika leżącego i bardzo cierpiącego, a jedyne, o czym myślisz, to o zdobyciu bramki”, „Obrzydliwe zachowanie. Powinien zostać zawieszony na pięć meczów”. „Pokora Messiego to wielki mit”, „Nigdy nie był osobą, która gra fair play” - czytamy we wpisach zamieszczonych pod wideo.