Liverpool przegrał spór z Fulham. „The Reds” wypłacą odszkodowanie za pozyskanie Harveya Elliotta [OFICJALNIE]

Liverpool przegrał spór z Fulham. „The Reds” wypłacą odszkodowanie za pozyskanie Harveya Elliotta [OFICJALNIE] fot. Liverpool FC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fulham | The Athletic

Liverpool został zobowiązany do wypłacenia rekordowego odszkodowania Fulham za pozyskanie na zasadzie wolnego transferu Harveya Elliotta w lipcu 2019 roku.

Utalentowany skrzydłowy odrzucił swego czasu wszystkie otrzymane propozycje dotyczące nawiązania dłuższej współpracy z klubem z Londynu.

Z zaistniałego faktu skrzętnie skorzystali przedstawiciele „The Reds”, którzy sprowadzili do siebie najmłodszego debiutanta w historii Premier League na zasadzie wolnego transferu przed startem sezonu 2019/2020.

Przy zawarciu tego typu transakcji Fulham mogło liczyć na otrzymanie odszkodowania z tytułu wyszkolenia młodzieżowego reprezentanta Anglii i Liverpool był skłonny takowe mu wypłacić w wysokości miliona funtów wraz z wliczonymi bonusami.

„The Cottagers” uznali tę sumę za wysoce niestosowną i domagali się otrzymania aż 10 milionów funtów ze strony ekipy z Anfield. Na wyłożenie takiej kwoty nie zgodzili się z kolei „The Reds” i w efekcie spór pomiędzy oboma klubami musiała rozstrzygnąć stosowna Komisja do spraw Odszkodowań w Zawodowej Piłce Nożnej.

Ta właśnie zakończyła badanie całej sprawy i przyznała drużynie z Craven Cottage nie oczekiwaną, ale satysfakcjonującą ich sumę, o czym możemy przeczytać w opublikowanym oświadczeniu.

„Komisja ds. Odszkodowań w Zawodowej Piłce Nożnej (The Professional Football Compensation Committee - PFCC) wydała dziś decyzję dotyczącą wypłaty należnej nam rekompensaty po przeprowadzce Harveya Elliotta do Liverpoolu w 2019 roku.

Zgodnie z przyjętymi Zasadami Rozwoju Młodzieży, PFCC ma za zadanie oszacować wysokość odszkodowania należnego klubowi za opuszczenie akademii przez zawodnika po zakończeniu okresu rejestracji, jeśli strony nie mogą ustalić między sobą kwoty.

Po pełnym przesłuchaniu PFCC zdecydowało, że Fulham powinno być uprawnione do otrzymanie znaczącej rekompensaty.

Wysokość odszkodowania (nieujawniona) jest rekordową sumą jak na 16-letniego zawodnika i w tych okolicznościach Fulham jest bardzo zadowolone i dziękuje PFCC za uważne rozważenie przedstawionych przez nas argumentów” - czytamy w komunikacie znajdującym się na stronie londyńskiego klubu.

Nieco więcej szczegółów na temat nieujawnionej kwoty podają dziennikarze „The Athletic”, którzy uważają, że Liverpool został zobowiązany już teraz do wypłaty 1,2 miliona funtów na rzecz „The Cottagers” oraz ewentualnych 20 procent z sumy kolejnego gotówkowego transferu z udziałem Harveya Elliotta.

W międzyczasie „The Reds” mogą zostać jeszcze zobligowani do wyłożenia odpowiednio 300 tysięcy i 200 tysięcy funtów po podpisaniu przez 17-latka pierwszego oraz drugiego profesjonalnego kontraktu.

W sumie Fulham może liczyć na otrzymanie nawet 4,3 miliona funtów, o ile młodzieżowy reprezentant Anglii wystąpi w ponad 100 meczach ekipy z Anfield i zadebiutuje w seniorskiej kadrze.

Elliott przebywa obecnie na wypożyczeniu w Blackburn Rovers, gdzie w dotychczas 23 rozegranych meczach zdobył cztery bramki oraz zanotował osiem asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy