Liverpool: Ważna zmiana na Anfield. Michael Edwards pożegna się z klubem [OFICJALNIE]

Liverpool: Ważna zmiana na Anfield. Michael Edwards pożegna się z klubem [OFICJALNIE] fot. cowardlion / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Liverpool

Michael Edwards wraz z końcem sezonu 2021/2022 przestanie być dyrektorem sportowym Liverpoolu - potwierdziły władze „The Reds”.

42-latek poinformował klub o chęci podjęcia nowego wyzwania, gdy w połowie przyszłego roku dobiegnie końca jego kontrakt. Z racji tego, że zrobił to z wyprzedzeniem, Liverpool będzie miał możliwość starannego przygotowania się i płynnego wprowadzenia zmian w swojej strukturze.

Po odejściu Edwardsa awans otrzyma 40-letni Julian Ward, który obecnie jest jego asystentem. Wcześniej zajmował się również wypożyczeniami.

Edwards, w przeszłości analityk Portsmouth i Tottenhamu, dołączył do Liverpoolu w 2011 roku. Początkowo pełnił na Anfield funkcję szefa analityków. Następnie otrzymał posadę dyrektora do spraw technicznych, dyrektora technicznego, aż w końcu w listopadzie 2016 roku został dyrektorem sportowym, które to stanowisko wtedy utworzono. Znaczna część jego obowiązków obejmuje identyfikację, pozyskiwanie, utrzymywanie w drużynie i sprzedaż zawodników.

Jak napisano w klubowym komunikacie, zespół kierowany przez Edwardsa odegrał istotną rolę w sukcesach odniesionych w ostatnich latach przez ekipę prowadzoną przez Jürgena Kloppa, a więc między innymi triumfach w Lidze Mistrzów i Premier League.

Na razie to nic potwierdzonego, ale brytyjskie media sugerują, że Edwards znajduje się na celowniku nowych władz Newcastle United.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Josip Juranović łączony z hitowym transferem Josip Juranović łączony z hitowym transferem Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy