Liverpool zostanie wykluczony z Pucharu Ligi?!

Liverpool zostanie wykluczony z Pucharu Ligi?!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Goal.com

Liverpool może zostać wykluczony z rozgrywek Carabao Cup przez występ Pedro Chirivellego w starciu z Milton Keynes Dons (2:0).

„The Reds” przystąpili do pucharowego starcia z niżej notowanym przeciwnikiem w rezerwowym składzie. W wyjściowej jedenastce ekipy z Anfield znaleźli się między innymi tacy obiecujący młodzi gracze jak Curtis Jones, Rhian Brewster, Harvey Elliott, Caoimhin Kelleher czy Ki-Jana Hoever, którzy przyczynili się do odniesienia zwycięstwa z ekipą rywalizującą na poziomie League One.

Teraz okazuje się jednak, że ta wygrana może zostać anulowana, ponieważ Pedro Chirivelli, który pojawił się na boisku w drugiej połowie spotkania, miał być nieuprawiony do udziału w pucharowych rozgrywkach.

- Klub zdaje sobie sprawę z potencjalnego problemu natury administracyjnej jednego z naszych piłkarzy. Współpracujemy już z odpowiednimi organami w celu ustalenia faktów i nie będziemy przedstawiać żadnych dalszych uwag, dopóki ten proces nie zostanie zakończony - poinformował Liverpool w oświadczeniu.

„The Reds” niekoniecznie muszą zostać finalnie wykluczeni z dalszego udziału w Carabao Cup, ponieważ w przeszłości z podobnym incydentem miał do czynienia Sunderland, który w starciu z... Milton Keynes Dons (4:2) wystawił do gry Ji Dong-Wona w 2014 roku.

Wówczas przedstawiciele English Football League ukarali „Czarne Koty” wysoką grzywną. Warto jednak nadmienić, że w tym przypadku ekipa z Stadium of Light popełniła błąd przy rejestracji piłkarza, ponieważ nie dołączyła wszystkich dokumentów po powrocie piłkarza z wypożyczenia do Augsburga. Z tego też powodu organizatorzy rozgrywek przychylnym okiem spojrzeli na nieprawidłowość ze strony Sunderlandu, który dotarł wówczas do finału EFL Cup i musiał w nim uznać wyższość Manchesteru City (1:3).

Jeżeli przypadek Liverpoolu okaże się inny i faktycznie dojdzie do wykluczenia ekipy z Anfield z dalszego udziału w tych rozgrywkach, wówczas przeciwnikiem Arsenalu w kolejnej rundzie Carabao Cup będzie Milton Keynes Dons, który zajmie miejsce „The Reds”.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Piątek wciąż na radarze Tottenhamu Piątek wciąż na radarze Tottenhamu Majecki przejdzie testy medyczne przed transferem do AS Monaco Majecki przejdzie testy medyczne przed transferem do AS Monaco Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy