Liverpool zostanie wykluczony z Pucharu Ligi?!

Liverpool zostanie wykluczony z Pucharu Ligi?!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Goal.com

Liverpool może zostać wykluczony z rozgrywek Carabao Cup przez występ Pedro Chirivellego w starciu z Milton Keynes Dons (2:0).

„The Reds” przystąpili do pucharowego starcia z niżej notowanym przeciwnikiem w rezerwowym składzie. W wyjściowej jedenastce ekipy z Anfield znaleźli się między innymi tacy obiecujący młodzi gracze jak Curtis Jones, Rhian Brewster, Harvey Elliott, Caoimhin Kelleher czy Ki-Jana Hoever, którzy przyczynili się do odniesienia zwycięstwa z ekipą rywalizującą na poziomie League One.

Teraz okazuje się jednak, że ta wygrana może zostać anulowana, ponieważ Pedro Chirivelli, który pojawił się na boisku w drugiej połowie spotkania, miał być nieuprawiony do udziału w pucharowych rozgrywkach.

- Klub zdaje sobie sprawę z potencjalnego problemu natury administracyjnej jednego z naszych piłkarzy. Współpracujemy już z odpowiednimi organami w celu ustalenia faktów i nie będziemy przedstawiać żadnych dalszych uwag, dopóki ten proces nie zostanie zakończony - poinformował Liverpool w oświadczeniu.

„The Reds” niekoniecznie muszą zostać finalnie wykluczeni z dalszego udziału w Carabao Cup, ponieważ w przeszłości z podobnym incydentem miał do czynienia Sunderland, który w starciu z... Milton Keynes Dons (4:2) wystawił do gry Ji Dong-Wona w 2014 roku.

Wówczas przedstawiciele English Football League ukarali „Czarne Koty” wysoką grzywną. Warto jednak nadmienić, że w tym przypadku ekipa z Stadium of Light popełniła błąd przy rejestracji piłkarza, ponieważ nie dołączyła wszystkich dokumentów po powrocie piłkarza z wypożyczenia do Augsburga. Z tego też powodu organizatorzy rozgrywek przychylnym okiem spojrzeli na nieprawidłowość ze strony Sunderlandu, który dotarł wówczas do finału EFL Cup i musiał w nim uznać wyższość Manchesteru City (1:3).

Jeżeli przypadek Liverpoolu okaże się inny i faktycznie dojdzie do wykluczenia ekipy z Anfield z dalszego udziału w tych rozgrywkach, wówczas przeciwnikiem Arsenalu w kolejnej rundzie Carabao Cup będzie Milton Keynes Dons, który zajmie miejsce „The Reds”.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy