ŁKS Łódź z zakazem transferowym od PZPN-u [OFICJALNIE]

ŁKS Łódź z zakazem transferowym od PZPN-u [OFICJALNIE]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: ŁKS Łódź

Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej podjęła decyzję o nałożeniu na ŁKS Łódź kary finansowej oraz zakazu transferowego do końca sezonu.

Na początku stycznia informację o nałożeniu na ŁKS zakazu transferowego przez FIFA podał Mirko Poledica. Był on efektem zaległości finansowych łódzkiego klubu względem Dragoljuba Srnicia. Sprawę do FIFA z identycznego powodu złożył też Mikkel Rygaard.

ŁKS dość szybko opublikował wtedy oświadczenie, komentując zaistniałą sytuację. Doprecyzował on, że chodzi o zaległości względem Srnicia, a także jeszcze innego piłkarza - Carlosa Gracii. „Po uregulowaniu zobowiązań tzw. zakaz transferowy zostanie zdjęty po upływie około pięciu dni roboczych” - można było przeczytać w komunikacie. Więcej na temat tego, jak działa zakaz transferowy od FIFA TUTAJ.

Wszystko wskazuje jednak na to, że ŁKS nie pozbędzie się tak szybko zakazu. Tym razem nałożony on został na klub przez Komisję ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej i ma konkretny termin - do końca sezonu 2021/2022.

Oto pełna treść komunikatu opublikowanego przez ŁKS:

„W związku z problemami, o których wspominaliśmy już wcześniej w oficjalnym komunikacie opublikowanym na łamach oficjalnej strony klubu, liczyliśmy się z ewentualnością podjęcia przez Komisję podobnej decyzji, co za tym idzie, opracowując wdrażany plan naprawczy uwzględniliśmy również wspomnianą karę finansową.

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN w trakcie czwartkowego posiedzenia nałożyła na klub środek kontroli w postaci: obowiązku zapłaty 20 tys. zł, zakazu transferów definitywnych i czasowych płatnych, w tym z opcją wykupu zawodnika do końca sezonu 2021/2022 oraz ograniczenia wynagrodzenia nowozatrudnionych zawodników i nadać tym decyzjom rygor natychmiastowej wykonalności.

Podjęte przez klub działania, o których poinformujemy w najbliższych dniach, pozwoliły uregulować zobowiązania, ale jak czytamy w uzasadnieniu decyzji - rzeczone zobowiązania zostały spłacone po dacie 30 listopada 2021 roku, w którym zgodnie z Podręcznikiem Licencyjnym rozpoczyna się Sezon Licencyjny, co za tym idzie klub w takim przypadku podlegał sankcjom określonym w Podręczniku Licencyjnym.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji, tym bardziej że w jej wyniku ucierpiał wizerunek klubu, lecz i pragniemy zapewnić wszystkich sympatyków Łódzkiego Klubu Sportowego, że wspomniane kary, podobnie jak powody ich nałożenia, są i w tym przypadku skutkiem nie nowych, a podjętych w przeszłości decyzji. Zadaniem rzeczonego planu naprawczego będzie skorygowanie dotychczasowych metod działania i zrealizowanie celów, które pomogą uzyskać środki zabezpieczające klub przed podobnymi sytuacjami w przyszłości” - czytamy.

Rywalizujący w I lidze ŁKS zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli zaplecza Ekstraklasy.

ŁKS Łódź straci gwiazdę? Pirulo na celowniku trzech klubów z Ekstraklasy

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy