Louie Barry OFICJALNIE odszedł z Barcelony po zaledwie pół roku. Czas powalczyć o występy w Premier League

Louie Barry OFICJALNIE odszedł z Barcelony po zaledwie pół roku. Czas powalczyć o występy w Premier League
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Aston Villa

Reprezentant Anglii U-17 Louie Barry sfinalizował przeprowadzkę z Barcelony do Aston Villi. Tym samym szybko wraca z Hiszpanii, do której przeprowadził się w lipcu z West Bromwich Albion.

16-letni angielski napastnik liczył, że uda mu się rozwinąć w piłkarskiej akademii Barcelony, jednak nie przebił się nawet do pierwszego składu katalońskiego zespołu do lat 19 po uprzednich problemach z rejestracją, co opóźniło jego debiut aż do października.

W związku z zaledwie dziesięcioma meczami w Hiszpanii błyskawicznie wraca do Anglii. Na początek w Aston Villi zasili zespół akademii, jednak lokalne media spekulują, że szansę debiutu w pierwszej drużynie może dostać nawet pod koniec trwającego sezonu.

- To pokazuje nasze ambicje. Czujemy się zaszczyceni - Louie jest człowiekiem stąd, a jego rodzina kibicuje Villi, tak jak sam Louie. Jest on bardzo młody, wciąż dopiero rozwija się. Ma świetną mentalność, bardzo zależy mu na poradzeniu sobie w tym klubie piłkarskim - powiedział Mark Harrison, dyrektor akademii AV.

Barry kosztował AV około milion euro. Przed wyjazdem do Barcelony szkolił się w West Bromwich Albion, ale pochodzi z sąsiedniego Birmingham, więc transfer do miejscowej Aston Villi, czyli w zasadzie powrót do domu, to dla niego bardzo naturalny ruch.

Jeszcze nie wiadomo, ile Barcelona zapłaci WBA - zawodnik zmienił klub po odmowie podpisania pierwszego profesjonalnego kontraktu. Z ekwiwalentu za wyszkolenie należało się Anglikom 235 tysięcy funtów, a sprawa na razie trafiła do FIFA.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że  wybieram selekcjonerów...” Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że wybieram selekcjonerów...” Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy