Louis van Gaal po triumfie nad Polską. „Nie traćcie wiary w swoją drużynę. To my byliśmy po prostu wspaniali” fot. kivnl / Shutterstock.com
Źródło: TVP Sport

Selekcjoner Holandii Louis van Gaal nie ukrywał swojej satysfakcji z odniesionego zwycięstwa nad Polską.

Można rzec, że „Oranje” wywieźli trzy punkty z PGE Narodowego w trybie ekonomicznym. Dwa celne strzały wystarczyły, aby zmieścić piłkę w siatce. Tej sztuki najpierw w 13. minucie dokonał Cody Gakpo, a potem w drugiej połowie wynik ustalił Steven Bergwijn.

Polacy nie potrafili być aż tak kliniczni. Oddali tyle samo uderzeń w światło bramki, z którymi łatwo poradził sobie debiutujący w wieku 38 lat między słupkami Remko Pasveer. Najlepsza sytuacja przytrafiła się Arkadiuszowi Milikowi, który w początkowej fazie drugiej połowy zmarnował doskonałą okazję na wyrównanie po świetnej akcji Piotra Zielińskiego i podaniu od Przemysława Frankowskiego.

Szkoleniowiec rywali mocno pochwalił postawę całej swojej drużyny, podkreślając przy okazji doskonałą pracę swoich defensorów, którzy skutecznie wyłączali z gry Roberta Lewandowskiego.

– Dominowaliśmy w całym meczu. Świetnie graliśmy w obronie, doskonale funkcjonowała asekuracja. Jeśli w starciu z takim piłkarzem jak Lewandowski nie tracisz gola, to znaczy, że zagraliśmy dobrze – odpowiedział van Gaal w wywiadzie dla TVP Sport.

– Nie powinniście tracić wiary w swoją reprezentację. Po prostu my dziś zagraliśmy bardzo dobry mecz. Prosiłem swoich piłkarzy o wywieraniu presji na całym boisku. Takim piłkarzom jak Lewandowski czy Milik było ciężko, bo byli odcięci od podań – skwitował.

Dzięki pewnemu zwycięstwu Holandia jest już o włos od awansu do Final Four Ligi Narodów. Do osiągnięcia tej fazy rozgrywek drużynie wystarczy nawet minimalna porażka (najwyżej 0:2) z Belgią przed własną publicznością.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wielki powrót do Wisły Kraków?! Jarosław Królewski skomentował Wielki powrót do Wisły Kraków?! Jarosław Królewski skomentował Wisła Kraków potwierdziła przedłużenie umów czterech piłkarzy Wisła Kraków potwierdziła przedłużenie umów czterech piłkarzy Xavi wyjaśnił, dlaczego postanowił zostać w Barcelonie Xavi wyjaśnił, dlaczego postanowił zostać w Barcelonie OFICJALNIE: Xavi zdecydował OFICJALNIE: Xavi zdecydował Carlitos może wrócić do Polski. Ma preferowany klub Carlitos może wrócić do Polski. Ma preferowany klub Łukasz Fabiański zakończy karierę w Polsce?! „Zobaczymy, co życie przyniesie ” Łukasz Fabiański zakończy karierę w Polsce?! „Zobaczymy, co życie przyniesie ” Real Madryt zainteresowany zawodnikiem AC Milanu. „Trwają intensywne prace” Real Madryt zainteresowany zawodnikiem AC Milanu. „Trwają intensywne prace”