Lucho González zakończył karierę [OFICJALNIE]

Lucho González zakończył karierę [OFICJALNIE] fot. José Tramontin / athletico.com.br
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: TyC Sports

Lucho González postanowił zakończyć przygodę z piłką. Swój ostatni mecz rozegrał w piątek.

Lucho González to wychowanek Huracán. Na Stary Kontynent trafił w lipcu 2005 roku. Wtedy zamienił River Plate na FC Porto.

We wspomnianej ekipie był przez wiele lat jednym z głównych liderów. W Portugalii udało mu się zresztą sięgnąć po wiele znaczących trofeów na krajowym podwórku.

Pomocnik doszedł w pewnym momencie do wniosku, że należy zmienić otoczenie i zrobił to w 2009 roku. Wtedy to za blisko 20 milionów euro trafił do Olympique Marsylia.

We Francji również spisywał się bardzo dobrze, ale to jednak FC Porto było najbliższe mojemu sercu i to właśnie tam wrócił trzy lata później.

Po opuszczeniu Półwyspu Iberyjskiego występował jeszcze w Al-Rayyan oraz River Plate. Od września 2016 roku przywdziewał z kolei trykot Athletico Paranaense.

W ostatnim czasie Argentyńczyk doszedł jednak do wniosku, że jego czas w roli zawodowego piłkarza dobiegł końca. W piątek rozegrał swój ostatni mecz.

Okazuje się jednak, że 40-latek nadal pozostanie przy futbolu, o czym zresztą poinformował w jednym z wywiadów.

- Zostanę tutaj, w Brazylii. Mam zamiar spotkać się z ludźmi z klubu, którzy chcą, żebym tu został. Kończę kurs trenerski i właśnie z tym wiąże swoją przyszłość. Wiem, że to trudne zadanie, ale mam doświadczenie i to powinno okazać się pomocne - przyznał.

Urodzony w Buenos Aires pomocnik ma na swoim koncie wiele znakomitych trofeów. W trakcie swojej kariery sięgnął między innymi sześć mistrzostw Portugalii oraz mistrzostwo Francji. Ponadto ma na swoim koncie złoto Igrzysk Olimpijskich, a także triumf w Copa Libertadores z sezonu 2014/2015.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy