Luis Enrique wraca na ławkę trenerską?! Potwierdzenie nawet dzisiaj!

Luis Enrique wraca na ławkę trenerską?! Potwierdzenie nawet dzisiaj! fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Źródło: Marca

Po wielu miesiącach spekulacji Luis Enrique wkrótce ma wrócić do trenowania.

Szkoleniowiec pożegnał się z posadą trenera Barcelony w zeszłym roku, kiedy to uznał, że potrzebuje przerwy od futbolu. W trakcie sezonu wiele klubów starało się skusić go do powrotu na ławkę trenerską, ale Enrique pozostawał nieugięty i kontynuował swój urlop. Wygląda jednak na to, że w końcu znalazł się pracodawca, który nakłoni Hiszpana do wznowienia pracy.

Według dziennika „Marca” Enrique jest obecnie głównym kandydatem do objęcia reprezentacji Hiszpanii. W niedzielę oficjalnie potwierdzono, że federacja żegna się z Fernando Hierro, który po niezbyt udanych Mistrzostwach Świata stracił posadę nie tylko tymczasowego trenera, ale także dyrektora sportowego. Dziś ma się odbyć spotkanie, mające zweryfikować w jakiś kierunku będzie teraz zmierzać reprezentacja.

Wcześniej pojawiły się informacje, jakoby prezes federacji Luis Rubiales wytypował na następcę Hierro Carlosa Marchenę, który współpracował z kadrą już w trakcie mundialu. Jeśli strony dojdą do porozumienia, stanowisko dyrektorskie zostanie obsadzone, do rozwiązania zostanie jednak jeszcze jedna istotna kwestia, czyli zatrudnienie nowego selekcjonera.

Madryccy dziennikarze donoszą, że Rubiales już po nagłym zwolnieniu Julena Lopeteguiego rozważał kilka kandydatur. Na szczycie listy znajdowali się tacy trenerzy jak Quique Sánchez Flores, Míchel, Roberto Martínez (choć tu na przeszkodzie stoi jego kontrakt z federacją Belgii) czy Víctor Sánchez del Amo. Faworytem od samego początku miał być jednak Enrique.

Były trener Barcelony ma spełniać wszystkie warunki, których Rubiales oczekuje od nowego selekcjonera: jest on Hiszpanem, ale ma duże doświadczenie, zdobyte również za granicą. Co też istotne, Enrique nie powinien znacząco zmienić stylu gry Hiszpanii, a też dobrze zna zawodników.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, 48-latek zwiąże się z RFEF dwuletnią umową, która będzie wygasać po zakończeniu EURO 2020. Kluczowe decyzje w tej sprawie mają zapaść na spotkaniu Rady Dyrektorów, która rozpocznie się o 11:30.

Więcej na temat: Luis Enrique Trenerzy Hiszpania

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy