Luis Suárez blisko nowego klubu. Trwają negocjacje

Luis Suárez blisko nowego klubu. Trwają negocjacje fot. Alberto Lingria / Xinhua / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Relevo.com

Luis Suárez prowadzi rozmowy na temat warunków współpracy z Los Angeles Galaxy - przekonuje Lorena González z Relevo.com.

Doświadczony napastnik nie otrzymał latem propozycji przedłużenia współpracy z Atlético Madryt i wraz z początkiem lipca wylądował na piłkarskim bezrobociu.

35-letni zawodnik nie narzekał przed i po nastaniu tego momentu na brak zainteresowania ze strony różnych klubów. Większość z nich nie potrafiła jednak sprostać oczekiwaniom ofensywnego piłkarza, któremu zależało w dużej mierze na otrzymaniu gwarancji notowania regularnych występów do momentu rozpoczęcia Mistrzostw Świata.

Z tego też powodu Luis Suárez przystał w ostatecznym rozrachunku na podpisanie półrocznego kontraktu i zaliczenie powrotu do Club Nacional, gdzie przygotował się do udziału w ostatnim mundialu w karierze.

Reprezentant Urugwaju zapewnił jednocześnie przed wyjazdem na zgrupowanie kadry, że nie przedłuży wygasającej umowy z macierzystym klubem, co znów zaczęło rodzić plotki o możliwym obraniu przez niego kierunku na Major League Soccer.

Lorena González z Relevo.com przekonuje, że doświadczony napastnik jest bliski zrealizowania takiego planu, ponieważ żona zawodnika i szwagierka prowadzą w jego imieniu zaawansowane negocjacje z Los Angeles Galaxy.

Obie strony przejawiają dużą gotowość do nawiązania współpracy, ale mimo to 35-latek nie otrzymał na razie propozycji zawarcia umowy jako Designated Player, dlatego też nie może liczyć na zgarnięcie wyższych zarobków niż 1,5 miliona dolarów.

Luis Suárez liczy na rozwiązanie tego problemu, ale w razie kłopotów ma przygotowany plan awaryjny w postaci podjęcia rozmów z Interem Miami i w dalszej kolejność ma wciąż na stole ofertę Grêmio Porto Alegre, gdzie inkasowałby nie tylko aż cztery miliony dolarów netto na rok, ale także podpisał kontrakt z brazylijskim klubem aż na trzy lata.

Napastnik zakończył swój drugi pobyt w Club Nacional na wywalczeniu mistrzostwa kraju i strzeleniu ośmiu goli oraz zanotowaniu trzech asyst w 16 występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera miał kilka zagranicznych ofert Jacek Magiera miał kilka zagranicznych ofert Manchester City - Liverpool FC. Bonus 400 złotych za wygrany zakład na ten mecz Manchester City - Liverpool FC. Bonus 400 złotych za wygrany zakład na ten mecz „Raków Częstochowa ma w tym elemencie bardziej komfortową sytuację od Legii Warszawa”. Dominik Ebebenge nie ma złudzeń „Raków Częstochowa ma w tym elemencie bardziej komfortową sytuację od Legii Warszawa”. Dominik Ebebenge nie ma złudzeń Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy