Luis Suárez potwierdził wybór nowego klubu!

Luis Suárez potwierdził wybór nowego klubu! fot. Alberto Lingria / Xinhua / PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Luis Suárez [Twitter]

Luis Suárez, którego umowa z Atlético Madryt niedawno dobiegła końca, będzie kontynuował karierę w Club Nacional de Football. Urugwajczyk pochwalił się tym faktem w mediach społecznościowych, informując, że do ustalenia pozostały już tylko szczegóły.

Od kilku miesięcy trwały spekulacje dotyczące tego, gdzie wyląduje utytułowany napastnik. Mówiło się o Aston Villi, Atalancie, Los Angeles FC czy River Plate.

Koniec końców będziemy oglądać 35-latka w ojczyźnie.

„Doszedłem do wstępnego porozumienia w sprawie dołączenia do Nacionalu. Nie mogłem odrzucić tej możliwości. Mam nadzieję, że ostatnie szczegóły zostaną wkrótce dopięte, aby móc oficjalnie sfinalizować operację” – przekazał zawodnik.

Club Nacional de Football to ekipa, w której „El Pistolero” zaczynał seniorską karierę. To w niej występował przed przeprowadzką do FC Groningen.

Później atakujący rywalizował w Ajaksie, Liverpoolu, FC Barcelonie i Atlético Madryt. Jego umowa z tą ostatnią drużyną dobiegła końca 30 czerwca, więc jest on dostępny jako wolny agent.

Decyzja o powrocie do Urugwaju to spore zaskoczenie. Wcześniej priorytetem dla doświadczonego piłkarza było pozostanie w Europie.

Luis Suárez na swoim koncie ma puchar Ligi Mistrzów, pięć mistrzostw Hiszpanii czy Puchar Ligi Angielskiej. W sezonie 2015/2016 został królem strzelców LaLigi - zdobył 40 bramek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Mistrzostwa Świata: Typy na Maroko - Hiszpania Mistrzostwa Świata: Typy na Maroko - Hiszpania Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Mistrzostwa Świata: Składy na Maroko - Hiszpania [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Składy na Maroko - Hiszpania [OFICJALNIE] Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy