Luis Suárez supergwiazdą. Jego trzy bramki przybliżają do tytułu mistrzowskiego [WIDEO] fot. Gremio
Jan Chromik
Jan Chromik

Luis Suárez zanotował hat-trick w meczu pomiędzy Grêmio Porto Alegre a Botafogo. Zespół Urugwajczyka wygrał to wyjazdowe spotkanie 4:3.

Luis Suárez, pomimo prawie 37 lat na karku, pokazuje, że cały czas ma w sobie to coś i nie stracił instynktu strzeleckiego.

Były gwiazdor Ajaksu Amsterdam, Liverpoolu, FC Barcelony czy Atlético Madryt od początku tego roku występuje dla Grêmio Porto Alegre. Spisuje się tam naprawdę dobrze, a wczorajsze spotkanie było w jego wykonaniu magiczne.

Potyczka z Botafogo była hitowym starciem 33. kolejki brazylijskich rozgrywek, ponieważ oba zespoły cały czas są w grze o mistrzostwo, a w czołówce tabeli panuje niezwykły ścisk.

Gospodarze już w szóstej minucie wyszli na prowadzenie za sprawą innego słynnego napastnika, czyli Diego Costy, lecz zaledwie 180 sekund później stan meczu wyrównał Everton. Botafogo, które przystępowało do tego meczu z pozycji lidera, ponownie wyszło na prowadzenie za sprawą Júniora Santosa, a już w 46. minucie aż 3:1.

Wtedy, kiedy pewnie już tylko najwierniejsi kibice Grêmio wierzyli w przywiezienie chociaż punktu, sprawy w swoje ręce, a właściwie to nogi, wziął Luis Suárez. 36-latek w 19 minut trzykrotnie wpisał się na listę strzelców i sprawił, że już w 69. minucie to goście z Porto Alegre byli na prowadzeniu.

Poniżej możecie zobaczyć show Urugwajczyka, kiedy zdobywał swoje bramki numer 21, 22 i 23 w koszulce brazylijskiego zespołu:

Ta wygrana sprawiła, że Grêmio znajduje się na drugim miejscu w lidze i ma tyle samo punktów, co Botafogo, któremu udało się pozostać na szczycie (jeden zaległy mecz). Trzecie Palmeiras również ma tyle samo „oczek” na koncie, a kolejne Red Bull Bragantino i Flamengo odpowiednio punkt i trzy mniej, więc szykuje się naprawdę szalona końcówka rozgrywek w Kraju Kawy! Do końca sezonu zostało zaledwie pięć kolejek.