Luis Suárez zaakceptował ofertę!

Luis Suárez zaakceptował ofertę! fot. Alberto Lingria / Xinhua / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: De Primera

35-letni Luis Suárez jest o krok od transferu do macierzystego Club Nacional. Doświadczony napastnik uzgodnił już z działaczami warunki umowy. Powrót po 16 latach jest bardzo blisko.

Luis Suárez pozostaje od 1 lipca bez zatrudnienia po tym, jak Atlético Madryt nie zdecydowało się na przedłużenie z nim współpracy.

Od tego czasu urugwajski snajper łączony był z wieloma drużynami. W kontekście 35-latka przewijały się Borussia Dortmund, Monza czy DC United. Finalnie w żadnej z wymienionych ekip Suáreza w niedalekiej przyszłości nie ujrzymy.

Rodrigo Vázquez z „De Primera” informuje, że doświadczony snajper przystał na propozycję Nacionalu i zwiąże się z nim krótkoterminową umową, obowiązująca do 31 grudnia 2022 roku.

Cała operacja domknięcia powrotu „El Pistolero” do ekipy z Montevideo rozpoczęła się 11 lipca. Wtedy prezydent klubu José Fuentes nawiązał po raz pierwszy kontakt z 35-latkiem, gdy ten przebywał w Urugwaju.

Zdjęcia z wizyty Suáreza w ojczyźnie obiegły bardzo szybko internet. Kibice Nacionalu, pragnąc przekonać napastnika do transferu zaczęli publikować masowo wpisy opatrzone odpowiednim hasztagiem.

Kluczowa faza miała jednak miejsce podczas podróży Fuentesa do madryckiego domu zawodnika. Tam działacz pokazał mu starania o jego powrót sympatyków klubu i nakreślił ogólny plan potencjalnej współpracy.

W sprawę zaangażowany był także emerytowany urugwajski piłkarz Álvaro Recoba, grający niegdyś dla Interu Mediolan.

132-krotny reprezentant „La Celeste” po konsultacji z rodziną ostatecznie zaakceptował wszelkie warunki kontraktu, informując, że rozpocznie treningi z drużyną już w przyszłym tygodniu.

Tym samym, jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, Luis Suárez wraca do Nacionalu po 16-letniej rozłące. W 2006 roku wówczas jako 19-latek opuścił go na rzecz FC Groningen. Od tego momentu budował sukcesywnie swoją pozycję w europejskiej piłce, trafiając później do Ajaksu, Liverpoolu, FC Barcelony i w końcu do Atlético Madryt.

Najlepszy strzelec w historii kadry Urugwaju przed wyjazdem do Holandii zdołał rozegrać tylko cztery spotkania na szczeblu seniorskim dla „Trójkolorowych” z Montevideo.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku OFICJALNIE: Alberto Gilardino pogodził Nenada Bjelicę i Claudio Ranieriego. Przynajmniej na razie OFICJALNIE: Alberto Gilardino pogodził Nenada Bjelicę i Claudio Ranieriego. Przynajmniej na razie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy