Luis Suárez zachwycony rodakiem. „Przypomina mi Stevena Gerrarda”

Luis Suárez zachwycony rodakiem. „Przypomina mi Stevena Gerrarda” fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Marca

Federico Valverde imponuje boiskową formą, co nie umknęło uwadze piłkarskiego świata. Starszy kolega z reprezentacji Urugwaju Luis Suárez jest pod ogromnym wrażeniem postawy 24-latka, którego porównał do legendy.

Trudno jednoznacznie sklasyfikować styl gry nominalnego środkowego pomocnika z Montevideo. Valverde na murawie hasa po całej długości boiska, poświęcając swój czas na wsparcie defensywy i ofensywy. Zawodników o takiej wszechstronności jest naprawdę niewielu.

W bieżącej kampanii 24-latek prezentuje się znakomicie. Do świetnej gry dołożył w końcu konkretne liczby, co wynika głównie z jego częstszych prób finalizacji akcji. Progres adepta akademii 35-krotnego mistrza kraju jest zauważalny gołym okiem.

Podczas pierwszych dziewięciu gier sezonu trafiał do siatki czterokrotnie, wzbogacając dorobek strzelecki dwiema asystami. Świetna dyspozycja zaowocowała otrzymaniem statuetki dla najlepszego piłkarza LaLigi we wrześniu.

Urugwajczyk wedle głosów kibiców wyprzedził między innymi Roberta Lewandowskiego. Polski snajper w ocenianym okresie pięciokrotnie trafiał do siatki rywali, lecz to nie wystarczyło, by pokonać rozpędzonego środkowego Realu Madryt. Oczywiście, wynik głosowania wzbudził kontrowersje w kraju nad Wisłą.

Luis Suárez nie jest zaskoczony poczynaniami młodszego kolegi. Ten już podczas debiutu w narodowych barwach jawił się jako wielki talent. 35-latek, widząc jego pierwsze boiskowe podrygi, zauważył w nim podobieństwo do legendarnego pomocnika - Stevena Gerrarda.

- Kiedy Federico debiutował w reprezentacji, powiedziałem, że przypomina mi Stevena Gerrarda. Od razu to widziałem. On ma podobne warunki. Gra od pola do pola, zmienia tempo, wykonuje dużo pressingów... Nie chcę porównywać, ale cechy są podobne. Poradził sobie bardzo dobrze W ostatnim czasie zrobił wielkie postępy. Otoczenie go gwiazdami, przyniosło duże korzyści - oznajmił najlepszy strzelec w historii urugwajskiej kadry podczas rozmowy z wysłannikami „Marki”.

Real Madryt z 24-latkiem w składzie okupuje pierwszą lokatę w tabeli LaLigi. „Królewscy” pod wodzą Carlo Ancelottiego notują jeden z lepszych startów w historii, wygrywając do tej pory wszystkie spotkania.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera miał kilka zagranicznych ofert Jacek Magiera miał kilka zagranicznych ofert Manchester City - Liverpool FC. Bonus 400 złotych za wygrany zakład na ten mecz Manchester City - Liverpool FC. Bonus 400 złotych za wygrany zakład na ten mecz „Raków Częstochowa ma w tym elemencie bardziej komfortową sytuację od Legii Warszawa”. Dominik Ebebenge nie ma złudzeń „Raków Częstochowa ma w tym elemencie bardziej komfortową sytuację od Legii Warszawa”. Dominik Ebebenge nie ma złudzeń Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy