Lukas Podolski zadebiutował w Ekstraklasie fot. Marcin Bulanda / PressFocus
Piotr Zelek
Piotr Zelek

Lukas Podolski w końcu zadebiutował w polskiej Ekstraklasie w barwach Górnika Zabrze.

Były reprezentant Niemiec, mistrz świata z 2014 roku, dopiął swego i w końcu zadebiutował w Górniku. Dokonał tego pojawiając się na boisku tuż po przerwie w starciu z Lechem Poznań w ramach drugiej kolejki sezonu 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy.

- Poza Kubą Szymańskim wszyscy są do mojej dyspozycji, mowa tutaj również o Lukasie Podolskim. Więcej nie mogę powiedzieć, bo nie chcę ułatwiać pracy trenerowi Lecha - oznajmił trener Jan Urban na przedmeczowej konferencji prasowej poświęconej meczowi z „Kolejorzem“.

Kwestią sporną pozostawało to, czy Podolski rozpocznie mecz od pierwszej minuty czy na początku będzie go obserwował z ławki rezerwowych. Ostatecznie ziścił się ten drugi scenariusz, a 36-latek zameldował się na boisku dopiero w drugiej połowie.

Mecz ostatecznie skończył się wygraną „Kolejorza“ rezultatem 3:1. Zabrzanie będą mieli okazję poszukać pierwszych punktów w lidze 7 sierpnia w starciu ze Stalą Mielec.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] „Powinni zapakować go w karton z kokardką i wysłać”. Dziennikarz bez ogródek o piłkarzu FC Barcelony „Powinni zapakować go w karton z kokardką i wysłać”. Dziennikarz bez ogródek o piłkarzu FC Barcelony Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” OFICJALNIE: Bartosz Białkowski odchodzi z klubu OFICJALNIE: Bartosz Białkowski odchodzi z klubu Jan Faberski z bramką dla Ajaksu Amsterdam U-18. Polak pomógł w zwycięstwie z Feyenoordem Rotterdam [WIDEO] Jan Faberski z bramką dla Ajaksu Amsterdam U-18. Polak pomógł w zwycięstwie z Feyenoordem Rotterdam [WIDEO] Dawid Szulczek nie dla tego klubu? „Nie ma żadnych rozmów” Dawid Szulczek nie dla tego klubu? „Nie ma żadnych rozmów”