Łukasz Fabiański wróci na jeden mecz do reprezentacji Polski?!

Łukasz Fabiański wróci na jeden mecz do reprezentacji Polski?! fot. Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Interia.pl

Łukasz Fabiański może wystąpić w październikowym starciu z San Marino w ramach eliminacji Mistrzostw Świata i w ten sposób pożegnać się z kadrą narodową - poinformował Sebastian Staszewski z Interia.pl.

Doświadczony bramkarz zdecydował się na definitywne zakończenie reprezentacyjnej kariery, o czym poinformował w sierpniu za pośrednictwem „Łączy Nas Piłka”.

Łukasz Fabiański zadebiutował w narodowych barwach w towarzyskim spotkaniu z Arabią Saudyjską (2:1) w marcu 2006 roku i od tego czasu zdołał wystąpić w 56 meczach „Biało-Czerwonych”, z którymi pojechał na Mistrzostwa Świata w 2006 i 2018 roku, a także na Mistrzostwa Europy w 2008, 2016 i 2020 roku.

Polski Związek Piłki Nożnej miał zamiar w specjalny sposób uhonorować 36-letniego zawodnika przed spotkaniem kwalifikacyjnym do mundialu w Katarze z Anglią na Stadionie Narodowym.

Niestety restrykcje obowiązującej w Wielkiej Brytanii uniemożliwiają golkiperowi przybycie do rodzimego kraju z uwagi na konieczność odbycia obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Anglii, ponieważ nie przyjął jeszcze drugiej dawki szczepionki.

W związku z tym Fabiański odrzucił otrzymane zaproszenie, aby przypadkiem z tego powodu nie stracić później miejsca w składzie West Hamu United.

Nowe kierownictwo PZPN-u rozumie w pełni stanowisko piłkarza i dlatego szykuje dla niego wyjątkowe pożegnanie przy okazji październikowych starć eliminacyjnych Mistrzostw Świata.

36-latek ma przylecieć do Polski na pierwszy wówczas mecz przeciwko San Marino i otrzymać pamiątkową paterę oraz być może wystąpić w spotkaniu z outsiderem europejskiego futbolu, o ile zgodę wyrazi na to selekcjoner Paulo Sousa.

Portugalczyk nie powinien się temu sprzeciwić i tym samym Fabiański doczeka się zapewne podobnego pożegnania z kadrą narodową jak w przeszłości inni bramkarze tacy jak Jerzy Dudek (towarzyski mecz z Liechtenstein w 2013 roku) oraz Artur Boruc (towarzyski mecz z Urugwajem w 2017 roku).

Jeżeli taki stan rzecz dojdzie do skutku to doświadczony zawodnik rozstanie się z reprezentacją Polski na 57 rozegranych meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Legia Warszawa: Kacper Tobiasz po meczu z Lechem Poznań Legia Warszawa: Kacper Tobiasz po meczu z Lechem Poznań Przerwany mecz Newcastle United z Tottenhamem. Znakomite zachowanie Sergio Reguilóna, Erica Diera i służb medycznych Przerwany mecz Newcastle United z Tottenhamem. Znakomite zachowanie Sergio Reguilóna, Erica Diera i służb medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy