Łukasz Fabiański wróci na jeden mecz do reprezentacji Polski?!

Łukasz Fabiański wróci na jeden mecz do reprezentacji Polski?! fot. Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Interia.pl

Łukasz Fabiański może wystąpić w październikowym starciu z San Marino w ramach eliminacji Mistrzostw Świata i w ten sposób pożegnać się z kadrą narodową - poinformował Sebastian Staszewski z Interia.pl.

Doświadczony bramkarz zdecydował się na definitywne zakończenie reprezentacyjnej kariery, o czym poinformował w sierpniu za pośrednictwem „Łączy Nas Piłka”.

Łukasz Fabiański zadebiutował w narodowych barwach w towarzyskim spotkaniu z Arabią Saudyjską (2:1) w marcu 2006 roku i od tego czasu zdołał wystąpić w 56 meczach „Biało-Czerwonych”, z którymi pojechał na Mistrzostwa Świata w 2006 i 2018 roku, a także na Mistrzostwa Europy w 2008, 2016 i 2020 roku.

Polski Związek Piłki Nożnej miał zamiar w specjalny sposób uhonorować 36-letniego zawodnika przed spotkaniem kwalifikacyjnym do mundialu w Katarze z Anglią na Stadionie Narodowym.

Niestety restrykcje obowiązującej w Wielkiej Brytanii uniemożliwiają golkiperowi przybycie do rodzimego kraju z uwagi na konieczność odbycia obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Anglii, ponieważ nie przyjął jeszcze drugiej dawki szczepionki.

W związku z tym Fabiański odrzucił otrzymane zaproszenie, aby przypadkiem z tego powodu nie stracić później miejsca w składzie West Hamu United.

Nowe kierownictwo PZPN-u rozumie w pełni stanowisko piłkarza i dlatego szykuje dla niego wyjątkowe pożegnanie przy okazji październikowych starć eliminacyjnych Mistrzostw Świata.

36-latek ma przylecieć do Polski na pierwszy wówczas mecz przeciwko San Marino i otrzymać pamiątkową paterę oraz być może wystąpić w spotkaniu z outsiderem europejskiego futbolu, o ile zgodę wyrazi na to selekcjoner Paulo Sousa.

Portugalczyk nie powinien się temu sprzeciwić i tym samym Fabiański doczeka się zapewne podobnego pożegnania z kadrą narodową jak w przeszłości inni bramkarze tacy jak Jerzy Dudek (towarzyski mecz z Liechtenstein w 2013 roku) oraz Artur Boruc (towarzyski mecz z Urugwajem w 2017 roku).

Jeżeli taki stan rzecz dojdzie do skutku to doświadczony zawodnik rozstanie się z reprezentacją Polski na 57 rozegranych meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 75 milionów euro za Dušana Vlahovicia. Hit okna blisko finalizacji! 75 milionów euro za Dušana Vlahovicia. Hit okna blisko finalizacji! FC Barcelona dąży do wymiany z Ajaksem. Złożyła już ofertę FC Barcelona dąży do wymiany z Ajaksem. Złożyła już ofertę Dušan Vlahović: Dla niego wszystko już jasne. Szczegóły nowej umowy Dušan Vlahović: Dla niego wszystko już jasne. Szczegóły nowej umowy Inter Mediolan wyznaczył priorytetowy cel transferowy na końcówkę zimowego okna Inter Mediolan wyznaczył priorytetowy cel transferowy na końcówkę zimowego okna Widzew Łódź przeprowadził drugi zimowy transfer [OFICJALNIE] Widzew Łódź przeprowadził drugi zimowy transfer [OFICJALNIE] Arsenal wierzy w pozyskanie nowego napastnika do końca okna. Spróbuje z dwójką piłkarzy Arsenal wierzy w pozyskanie nowego napastnika do końca okna. Spróbuje z dwójką piłkarzy Kibice Fiorentiny z wiadomością do Dušana Vlahovicia. „Cygańska kupo gówna” Kibice Fiorentiny z wiadomością do Dušana Vlahovicia. „Cygańska kupo gówna”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy