Luke Bennett zmarł w wieku 17 lat. Młody piłkarz zginął od porażenia prądem

Luke Bennett zmarł w wieku 17 lat. Młody piłkarz zginął od porażenia prądem fot. AFC Fylde
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AFC Fylde | Daily Star

Luke Bennett zmarł w wyniku porażenia prądem w sobotni wieczór. 17-latek próbował wydostać piłkę ze zwisających kabli w pobliżu boiska - poinformowały brytyjskie media.

O przedwczesnej śmierci młodego zawodnika poinformował najpierw jego zespół - AFC Fylde.

Klub występujący w National League North (szósta klasa rozgrywkowa w Anglii) zamieścił na swojej stronie internetowej stosowny komunikat, w którym wyraził swoje głębokie ubolewanie z powodu utraty utalentowanego piłkarza.

„Z głębokim smutkiem i żalem musimy podzielić się tragiczną wiadomością, że Luke Bennet, młody zawodnik AFC Fylde, zmarł w wieku 17 lat.

Przekazana nam wiadomości w sobotni wieczór pozostawiła nas całkowicie zdruzgotanych i załamanych. Całą naszą miłość kierujemy do rodziny i przyjaciół Luke'a w tym okrutnym i trudnym czasie.

Luke był przede wszystkim miłym, popularnym młodym człowiekiem, którego kochali koledzy z drużyny i trenerzy. Był kimś, kto potrafił natychmiast oświetlić pokój swoją żywą osobowością. Na boisku był naturalnie utalentowanym piłkarzem, który wyróżniał się za każdym razem, gdy reprezentował AFC Fylde.

Ból związany z nagłym i przedwczesnym odejściem Benneta odczują nasz klub piłkarski, kibice i wszyscy, którzy kiedykolwiek mieli przyjemność go poznać. Spoczywaj w pokoju, Lukey B. Pamięć o Tobie zawsze będzie w naszych sercach” - czytamy na stronie klubu.

AFC Fylde nie ujawniło żadnych dodatkowych informacji o okolicznościach śmierci 17-latka. Zrobiły to jednak brytyjskie media, w których możemy przeczytać, że Luke Bennett próbował w sobotni wieczór wydostać piłkę, która po opuszczeniu boiska wylądowała na zwisających za nim kablach.

Anglik nie był w stanie dosięgnąć futbolówki, dlatego postanowił użyć do tego metalowego pręta. Niestety zawadził o jeden z kabli i tak doszło do śmiertelnego rażenia prądem młodego zawodnika.

Służby medyczne po pojawieniu się na miejscu zdarzenia nie mogły już nić zrobić. Miejscowa policja wszczęła śledztwo w sprawie śmierci chłopaka, aby dokładnie zbadać okoliczności tragicznego zajścia oraz to, czy można było go uniknąć.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy